„STAN CHOROBOWY” W WYKONANIU KABARETU HORROREK

Utworzono dnia 16.01.2024

12 stycznia 2024 r. br. uczniowie klas pierwszych zostali zaproszeni  do biblioteki szkolnej na przedstawienie teatralne w wykonaniu Kabaretu Horrorek pt. „Stan chorobowy”. Scenariusz do przedstawienia napisała pani Jolanta Domek-Tobolska.

W tym dniu czytelnia za sprawą dekoracji przemieniła się w małą scenę teatralną. W rolę tytułowych bohaterów wcieliły się uczennice z kl. V b. Pinokia, któremu dolegał reumatyzm i zalęgły się korniki w nosie, zagrała Amelia Michalska, Czerwonego Kapturka, który  wręcz siłą przyciągnął do gabinetu doktora oswojonego wilka - Emilia Pańczak, a wilka, któremu wypadły zęby, odegrała Hanna Pańczak, Kopciuszka, któremu urosły stopy – Tatiana Wachońska. W postacie krasnoludków wcieliły się - Hanna Przybył i Nikola Badura. Będącą w depresji i przepełnioną smutkiem Królową Śniegu odegrała Amanda Chełkowska. W postać słynnego doktora Paj-Chi-Wo, który wynalazł lekarstwo na różne choroby bajkowych postaci, wcieliła się Nina Huttowska.
Przedstawienie wystawiono cztery razy. Za każdym razem dzieci z zapartym tchem śledziły wydarzenia rozgrywające się na scenie i dowiadywały się, co może uratować bajkowe postacie. Przedstawiciele poszczególnych klas w imieniu koleżanek i kolegów składali przysięgę, w której przyrzekali, że zawsze będą czytać książki i nie dopuszczą do rozszerzenia się straszliwej choroby, jaką jest  NTC, czyli nieczytelnictwo.

Po każdym przedstawieniu widzowie nagradzali oklaskami występujące osoby. Spotkania kończyły się krótką dyskusją na temat przedstawienia. Każda kl. I zrobiła sobie również pamiątkowe zdjęcie z Kabaretem Horrorek.

Mamy nadzieję, że był to mile spędzony czas w naszej bibliotece, a morał płynący z przedstawienia - dotyczący czytania - zostanie przez każdego ucznia z kl. I wcielony w życie. Książki czekają w bibliotece na młodych czytelników !

nauczyciele bibliotekarze

„STAN CHOROBOWY” W WYKONANIU KABARETU HORROREK