ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Utworzono dnia 03.12.2023

W tym roku w naszej szkolnej bibliotece przez trzy  dni obchodzono Światowy Dzień Pluszowego Misia, który przypada 25 listopada. Z tej okazji do czytelni przyozdobionej postaciami miśków znanych z książek i z filmów  zawitali uczniowie
z klas II a, b i c.  Dzieci przyniosły ze sobą swoje pluszowe misie, które otrzymały od bliskich im osób.

Podczas zajęć czytelniczych drugoklasiści  obejrzeli prezentację multimedialną, z której dowiedzieli się, jak powstała książka o „Kubusiu Puchatku i mieszkańcach Stumilowego Lasu”, nauczyli się wyliczanki misia o małym rozumku oraz opowiedzieli, od kogo otrzymali swoje maskotki. Uczniowie udzielali także odpowiedzi na zagadki związane z książką o Kubusiu Puchatku i wiedzą na temat prawdziwych niedźwiedzi.
W drugiej części zajęć dzieci z przygotowanych materiałów wykonywały pracę plastyczną. W tym roku wykonali opaskę na głowę z pyszczkiem sympatycznego misia lub misi. Uczestnicy spotkania mieli również okazję pooglądać i wypożyczyć książki z „Misiowej wystawki” poświęcone różnym misiom i niedźwiadkom. Podczas zajęć w bibliotece wszyscy świetnie się bawili.

Reprezentanci klas II wzięli ponadto udział w konkursie wiedzowym pt. ”W świecie pluszowych misiów i  prawdziwych niedźwiedzi .

Laureaci konkursu 30 listopada otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody oraz breloczki przedstawiające misia, które w technice druku 3D wykonała pani Agata Krupecka.

Zwycięzcami konkursu zostali :

I miejsce -  Lena Lewandowska z kl. II b,

II miejsce – Emilia Majewska z kl. II b,

III miejsce – Antoni Płaszczyk z kl. II a i Lena Kałuska II a,

Wyróżnienie – Kevin Szafrański z kl. II c.

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkich najmłodszych czytelników zapraszamy do wypożyczania książek o misiach i prawdziwych niedźwiedziach.

nauczyciele bibliotekarze

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA