Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa nr 2

Szkoła Podstawowa nr 2

AKTUALNOŚCI:

KLASOWE OSTATKI

Utworzono dnia 27.02.2020

25 lutego 2020 r., czyli ostatniego dnia karnawału, uczniowie klasy 1D obchodzili tzw. Ostatki. Był to czas przepełniony dobrą zabawą, tańcem, grami integrującymi oraz wszechobecną muzyką. 

Paweł Werner

czytaj dalej na temat: KLASOWE OSTATKI

III TURNIEJ HISTORYCZNY

Utworzono dnia 27.02.2020

W dniu 25 lutego odbył się w naszej szkole III turniej historyczny. Wydarzenie miało charakter quizu multimedialnego z wiedzy pt. „Powstanie Wielkopolskie”.

Zwycięzcą III turnieju został Artur Wojcieszak z klasy 6 C, który otrzymał ocenę celującą z historii.

Sławomir Kłaczyński

czytaj dalej na temat: III TURNIEJ HISTORYCZNY

W ANTREJCE NA RYCZCE STALI PYRKI W TYTCE...

Utworzono dnia 27.02.2020

25 lutego 2020 roku zakończył się innowacyjny projekt edukacyjny języka polskiego W antrejce na ryczce stali pyrki w tytce, czyli poznańska gwara realizowany przez uczniów klas siódmych. Celem tego przedsięwzięcia było wzmocnienie tradycji posługiwania się gwarą w naszej małej ojczyźnie, rozwijanie umiejętności samodzielnej i systematycznej pracy oraz propagowanie i rozpowszechnianie obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, który corocznie przypada na dzień 21 lutego.

Ewa Szeląg, Wiesława Błaż 

czytaj dalej na temat: W ANTREJCE NA RYCZCE STALI PYRKI W TYTCE...

AKCJA „GÓRA GROSZA”

Utworzono dnia 24.02.2020

W tym roku podobnie jak w poprzednim nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. Jest to już dwudziesta edycja. Celem akcji organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom, jest zebranie funduszy na następujące programy pomocy: pomoc dla zawodowych rodzin zastępczych i rodzinnych domów dziecka, pomoc dla Domów dla Dzieci (Domów powstałych w wyniku przekształcenia dużych domów dziecka), pomoc dla istniejących domów dziecka i innych placówek opiekuńczo – wychowawczych, tworzenie grup usamodzielnienia dla młodzieży z domów dziecka, programy szkoleń rodzin zastępczych i adaptacyjnych, pomoc dla młodzieżowych ośrodków wychowawczych realizujących nowatorskie programy wychowawcze, programy terapeutyczne dla dzieci przebywających w różnych formach opieki zastępczej.

Opiekunowie Samorządu uczniowskiego

czytaj dalej na temat: AKCJA „GÓRA GROSZA”

GET A KICK OUT OF ENGLISH IDIOMS

Utworzono dnia 24.02.2020

Luty 2020 upłynął uczniom klas VII i VIII pod kątem zaznajomienia się z angielskimi idiomami. Zadaniem do wykonania w ramach konkursu było stworzenie przez uczniów VII i VIII klas Mini-Słowników z angielskimi idiomami. W tychże słownikach uczniowie prezentowali za pomocą ilustracji 12 angielskich przysłów a następnie je podpisywali oraz tworzyli z danym przysłowiem zdania.

Honorata Marzyńska – Chudzik

czytaj dalej na temat: GET A KICK OUT OF ENGLISH IDIOMS

BABCIA I DZIADEK SĄ SUPER!

Utworzono dnia 23.02.2020

Pod takim hasłem świetliki z naszej szkoły wraz ze swoimi Dziadkami obchodzili Ich święto. Uroczystość odbyła się we wtorek, 18 lutego na małej sali gimnastycznej. Przed prawie dwustuosobową publicznością dzieci zaprezentowały się w urozmaiconym programie artystycznym.

Iwona Stachecka

czytaj dalej na temat: BABCIA I DZIADEK SĄ SUPER!

KODOWANIE NA START

Utworzono dnia 21.02.2020

W dniu 19 lutego 2020 r. pierwsza sześcioosobowa grupa uczniów naszej szkoły z klasy IV b wzięła udział w zajęciach „Kodowanie na start, czyli pierwsze kroki w świecie programowania”. Odbyły się one w ramach projektu POGOTOWIE INFORMATYCZNE realizowanego przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Nowym Tomyślu.

Sylwia Szeliga

czytaj dalej na temat: KODOWANIE NA START

PODSUMOWANIE WYNIKÓW KLASYFIKACJI ŚRÓDROCZNEJ

Utworzono dnia 20.02.2020

Dzisiaj w naszej szkole odbyło się uroczyste wręczenie odznak WZOROWY UCZEŃ oraz dyplomów ZŁOTA I SREBRNA KLASARada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Skłodowskiej Curie w Nowym Tomyślu, na podstawie Uchwały nr 222/2020 z dnia 17 stycznia 2020 r. nadała klasom wyróżniającym się w wyniku klasyfikacji śródrocznej tytuł: „Złota Klasa” – za uzyskanie średniej co najmniej 4,75 oraz tytuł: „Srebrna Klasa” – za uzyskanie średniej co najmniej 4,5. 

Grażyna Stachecka

czytaj dalej na temat: PODSUMOWANIE WYNIKÓW KLASYFIKACJI ŚRÓDROCZNEJ

ROBOTYKA W NASZEJ SZKOLE

Utworzono dnia 18.02.2020

Serdecznie zapraszamy chętnych uczniów na zajęcia z robotyki. Na zajęciach poznamy podstawy budowy robotów i ich programowania za pomocą zestawów LEGO MINDSTORMS.

Dominik Wojciechowski

czytaj dalej na temat: ROBOTYKA W NASZEJ SZKOLE

EKSPERYMENT PEDAGOGICZNY MY - EKSPERCI

Utworzono dnia 17.02.2020

Uczniowie klasy VIIC od września do stycznia, na zajęciach przedmiotu historia, uczestniczyli w eksperymencie, którego głównymi celami było rozwijanie kompetencji poznawczych i komunikacyjnych w procesie uczenia się oraz rozwijanie umiejętności samokształcenia. Praca polegała na samodzielnym przygotowaniu wybranych zagadnień, tak aby zainteresować innych poruszaną problematyką i przedłożenie jej w taki sposób, aby zapamiętać najistotniejsze informacje przy zastosowaniu metody kosza i walizki.

Ewa Szeląg 

czytaj dalej na temat: EKSPERYMENT PEDAGOGICZNY MY - EKSPERCI

AKCJA ZIMA 2020

Utworzono dnia 17.02.2020

Podczas ferii zimowych odbyły się dwa wyjazdy na basen i do kina: pierwszy - 31 stycznia, drugi – 3 lutego 2020 roku. Wzięli w nich udział chętni uczniowie. Wyjechaliśmy spod szkoły o godz. 8:00. Po przyjeździe na miejsce do Tarnowa Podgórnego na termy, wszyscy otrzymali klucze do szafek.

Renata Racz

czytaj dalej na temat: AKCJA ZIMA 2020

WYJAZD DO POZNANIA

Utworzono dnia 17.02.2020

W dniu 29 stycznia 2020 roku uczniowie z Kółka Misyjnego i Eucharystycznego Ruchu Młodych udali się wraz z opiekunkami na wycieczkę do Poznania. Celem wycieczki było zwiedzanie muzeum misyjnego prowadzonego przez Siostry Klawerianki Misjonarki Maryi w Poznaniu przy ul. Dmowskiego. Siostry przygotowały dla nas prezentację zdjęć z Afryki i innych kontynentów, opowiadały o ciekawych miejscach, w których pracują.

Renata Racz i Renata Lisek

czytaj dalej na temat: WYJAZD DO POZNANIA

KOLĘDNICY MISYJNI

Utworzono dnia 17.02.2020

Jak co roku Kolędnicy Misyjni z Kółka Misyjnego z naszej szkoły wraz ze swoją opiekunką Renatą Racz wyruszyli w poniedziałek 27 stycznia na ulice Nowego Tomyśla, aby w tym roku wspomóc swoich rówieśników w Amazonii. Była Maryja, pasterz, Anioł, Trzej Królowie, dziecko z Amazonii.

Renata Racz

czytaj dalej na temat: KOLĘDNICY MISYJNI

CZYTANIE ŁĄCZY POKOLENIA

Utworzono dnia 14.02.2020

W styczniu i lutym w naszej szkolnej bibliotece już po raz czwarty zorganizowano akcję pod hasłem „Czytanie łączy pokolenia”. Wspólne czytanie to jeden ze sposobów propagowania książki i czytelnictwa, szerzenia pozytywnych wartości oraz budowania pozytywnych relacji między pokoleniami. W role lektorów w tym roku wcielili się: pan dyrektor - Marek Polcyn, pani wicedyrektor - Grażyna Stachecka, pani kierownik filii Biblioteki Pedagogicznej w Nowym Tomyślu - Aldona Szofer, pani psycholog - Izabela Taracha-Pełka oraz mamy naszych uczennic – pani Karolina Framska i pani Magdalena Ranz. Czytały również panie bibliotekarki.

nauczyciele bibliotekarze

czytaj dalej na temat: CZYTANIE ŁĄCZY POKOLENIA

Kalendarium

Luty 2020
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1

Imieniny

Biuletyn Informacji Publicznej

Office 365
 

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 540

W poprzednim tygodniu: 833

W tym miesiącu: 2820

W poprzednim miesiącu: 2466

Wszystkich: 137369