Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa nr 2

Szkoła Podstawowa nr 2

AKTUALNOŚCI:

XX SZKOLNE DNI KSIĄŻKI I BIBLIOTEKI

Utworzono dnia 05.05.2021

Obchody XX Szkolnych Dni Książki Biblioteki rozpoczęły się w marcu. Celem imprezy było motywowanie uczniów do odwiedzania biblioteki szkolnej, zachęcanie do czytania książek, których bohaterami są psy i koty, popularyzacja książek popularnonaukowych o psach i kotach oraz stron internetowych poświęconych zwierzętom, a także wdrażanie do samokształcenia.

nauczyciele bibliotekarze

czytaj dalej na temat: XX SZKOLNE DNI KSIĄŻKI I BIBLIOTEKI

KONSTYTUCJA 3 MAJA

Utworzono dnia 28.04.2021

Konstytucja 3 maja, oficjalnie Ustawa rządowa, pierwsza w Europie, druga w świecie (po Konstytucji Stanów Zjednoczonych) ustawa zasadnicza, uchwalona 3 maja 1791 przez Sejm Czteroletni; jej projekt powstał dzięki współdziałaniu od końca 1790 Stanisława Augusta Poniatowskiego ze stronnictwem patriotycznym, skupiającym znaczną liczbę posłów na sejm; ze stronnictwem była związana część dawnej antykrólewskiej opozycji magnackiej, kierownictwo sejmu (marszałek S. Małachowski) oraz H. Kołłątaj uchodzący za przywódcę obozu radykalnego. Konstytucja była zatem dziełem głównie króla, I. Potockiego, S. Piattolego i H. Kołłątaja. 

Sławomir Kłaczyński

czytaj dalej na temat: KONSTYTUCJA 3 MAJA

MARTA LAUREATKĄ KONKURSU PLASTYCZNEGO – SPORT TO ZDROWIE

Utworzono dnia 27.04.2021

Organizatorem konkursu był Urząd Miejski w Nowym Tomyślu. Miło mi poinformować, że uczennica naszej szkoły Marta z klasy 5a została laureatką konkursu zajęła pierwsze miejsce i otrzymała główną nagrodę Burmistrza Nowego Tomyśla. Drugie miejsce zajęła Antosia z klasy 6c. Trzecie miejsce zajął Kuba z klasy 6c i Hania z klasy 6b.

Barbara Bolinger

czytaj dalej na temat: MARTA LAUREATKĄ KONKURSU PLASTYCZNEGO – SPORT TO ZDROWIE

NAJMŁODSI UCZNIOWIE WIEDZĄ, JAK DBAĆ O ZIEMIĘ!

Utworzono dnia 27.04.2021

„Przywróćmy naszą Ziemię” - takie było hasło, które w tym roku przyświecało najmłodszym uczniom naszej szkoły w realizacji działań ekologicznych. Ze względu na trwające nauczanie zdalne organizatorzy postanowili zadania ekologiczne zainicjować wśród uczniów nieco inaczej. 

Małgorzata Szczepańska

czytaj dalej na temat: NAJMŁODSI UCZNIOWIE WIEDZĄ, JAK DBAĆ O ZIEMIĘ!

DZIEŃ ZIEMI

Utworzono dnia 23.04.2021

Dzień Ziemi - 22 kwietnia, jak co roku, obchodziliśmy w naszej szkole aktywnie. Przyświecały nam następujące cele: kształtowanie aktywnej postawy wobec środowiska, czyli wrażliwości, szacunku, odpowiedzialności za jego stan, dostrzeganie potrzeb recyklingu i segregacji odpadów, uświadamianie roli jaką uczniowie mogą odegrać w swoim środowisku.

Iwona Kaźmierowska, Ewa Szeląg

czytaj dalej na temat: DZIEŃ ZIEMI

POŻEGNANIE

Utworzono dnia 13.04.2021

Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość, że

 

11 kwietnia 2021r.

odszedł od nas

Zenon Szułczyński

 

nauczyciel, wychowawca dzieci i młodzieży, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowym Tomyślu w latach 1990-2000.

 

Wyrazy współczucia rodzinie składa 

Dyrekcja Szkoły, 

Pracownicy wraz z całą Społecznością Szkoły

czytaj dalej na temat: POŻEGNANIE

GOTUJ SIĘ NA ZMIANY

Utworzono dnia 16.04.2021

Klasa 5a dołączyła do 10. edycji programu Gotuj się na zmiany. Celem programu jest kształtowanie dobrych nawyków żywieniowych i odpowiedzialnego stylu życia w duchu zero waste od najmłodszych lat. Dobre nawyki wcale nie oznaczają nudy, a racjonalne podejście do odżywiania może być zabawą. Autorzy programu dobrze wiedzą z czym to się je, więc pobudzają apetyt na wiedzę.

Anna Łuka 

czytaj dalej na temat: GOTUJ SIĘ NA ZMIANY

KOLĘDNICY MISYJNI MAASAJSKIM* DZIECIOM

Utworzono dnia 14.04.2021

W styczniu informowaliśmy o akcji Małych Misjonarzy z Ogniska Misyjnego pod opieką pani Renaty Racz. Nasi Mali Misjonarze kolędowali w nowotomyskich kościołach oraz w szkole. Rozprowadzali pamiątki kolędników, obrazki i korony króli. Razem zebrali 786 złotych dla dzieci maasajskich*.

czytaj dalej na temat: KOLĘDNICY MISYJNI MAASAJSKIM* DZIECIOM

KONKURS PLASTYCZNY – SPORT TO ZDROWIE

Utworzono dnia 14.04.2021

Konkurs plastyczny SPORT TO ZDROWIE adresowany był do uczniów w wieku od 7- 12 lat. Organizatorem konkursu jest Urząd Miejski w Nowym Tomyślu. Celem konkursu było ukazanie miejsc sprzyjających uprawianiu sportu oraz różnorodności dyscyplin sportowych, propagowanie zdrowego stylu życia, doskonalenie warsztatu plastycznego, propagowanie twórczej aktywności plastycznej. 

Barbara Bolinger

czytaj dalej na temat: KONKURS PLASTYCZNY – SPORT TO ZDROWIE

ANTOSIA I MARTA LAUREATKAMI KONKURSÓW PLASTYCZNYCH

Utworzono dnia 12.04.2021

Jest mi miło poinformować, że Antosia z klasy 6c zajęła II miejsce w konkursie na e-pisankę Wielkanocną 2021 zorganizowanym przez Nowotomyski Ośrodek Kultury.

Barbara Bolinger

czytaj dalej na temat: ANTOSIA I MARTA LAUREATKAMI KONKURSÓW PLASTYCZNYCH

WIOSNA, WIOSNA … GALERIA PRAC PLASTYCZNYCH UCZNIÓW

Utworzono dnia 12.04.2021

Uczniowie naszej szkoły ukazali piękno budzącej się przyrody w swoich pracach plastycznych. Zapraszam do obejrzenia galerii prac online.

Barbara Bolinger

czytaj dalej na temat: WIOSNA, WIOSNA … GALERIA PRAC PLASTYCZNYCH UCZNIÓW

ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA

Utworzono dnia 09.04.2021

Niezrównana i najważniejsza wartość w życiu każdego człowieka to ZDROWIE. Dzień Zdrowia jest obchodzony 7 kwietnia niemalże na całym świecie. Na czele tego święta stoi Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). W tym dniu promowany i obchodzony jest dobrostan fizyczny, psychiczny i emocjonalny. W tym też dniu promujemy zdrowy styl życia. 

Jak świętowanie przebiegło w naszej szkole? Każdy uczeń celebrował go na swój sposób i we własnym zakresie - w końcu to my sami musimy zadbać o własne zdrowie.

Ewa Szeląg – koordynator SzPZ

czytaj dalej na temat: ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA

MISJONARZE UCZĄ AFRYKAŃSKIE DZIECI MYCIA ZĘBÓW

Utworzono dnia 09.04.2021

Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” po raz kolejny zbiera szczoteczki i pastę do zębów. Wszystkie trafią do uczniów szkół misyjnych w Afryce. Podczas pierwszej edycji akcji organizowanej dwa lata temu przez Fundację Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”, działającej przy Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu, zebrano ponad 25 tys. szczoteczek i past.

organizatorzy akcji Kółko Misyjne

czytaj dalej na temat: MISJONARZE UCZĄ AFRYKAŃSKIE DZIECI MYCIA ZĘBÓW

SPOTKANIE Z MISJAMI- KAMERUN

Utworzono dnia 09.04.2021

W sobotni ranek 20 kwietnia Mali Misjonarze udali się pociągiem na zaproszenie do sióstr Klawerianek do Poznania. Mile byliśmy zaskoczeni, że gościem spotkania była siostra z Kamerunu Nazariusza Żuczek ze Zgromadzenia Najświętszej Duszy Chrystusa Pana, która od ponad 20 lat posługiwała tam na misjach. Było to spotkanie między ogniskowe, które prowadzą s. Klawerianki. 

Renata Racz i Mali Misjonarze

czytaj dalej na temat: SPOTKANIE Z MISJAMI- KAMERUN

Kalendarium

Maj 2021
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Imieniny

biuletyn informacji publicznej

 

usługa office365

 
 

e-podręczniki

 

Librus Synergia

Szkoła z Misją

 

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 581

W poprzednim tygodniu: 888

W tym miesiącu: 723

W poprzednim miesiącu: 3592

Wszystkich: 185325