Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa nr 2

Szkoła Podstawowa nr 2

AKTUALNOŚCI:

HISTORIA PALM WIELKANOCNYCH

Utworzono dnia 09.04.2021

Palmy wielkanocne są nieodzownym elementem Niedzieli Palmowej poprzedzającej jedno z najważniejszych świąt obchodzonych przez katolików, jakim jest Wielkanoc. W Kościele rzymskokatolickim upamiętnia się w tym dniu uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. Pismo Święte podaje, że został On powitany przez ludzi trzymających w ręku gałązki palmowe i wołających: „Hosanna!”. Stąd wziął się zwyczaj święcenia palm i brania udziału w procesjach, które odbywają się już od IV wieku.

Renata Racz

czytaj dalej na temat: HISTORIA PALM WIELKANOCNYCH

KONKURS „PALIĆ, NIE PALIĆ - OTO JEST PYTANIE?”

Utworzono dnia 08.04.2021

Od kilkunastu lat nasza szkoła współpracuje z Państwowym Powiatowym Inspektoratem Sanitarnym w Nowym Tomyślu i od kilkunastu lat bierzemy udział w konkursie powiatowym „Palić, nie palić - oto jest pytanie?”. Tegoroczna edycja przyjęła inną formę niż dotychczas (praca plastyczna), albowiem uczniowie klas piątych - tylko do nich kierowany jest ten konkurs – musieli przygotować prezentację multimedialną na temat szkodliwości palenia tytoniu i inhalowania e-papierosów. 

 Ewa Szeląg - koordynator SzPZ i OZ 

czytaj dalej na temat: KONKURS „PALIĆ, NIE PALIĆ - OTO JEST PYTANIE?”

ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

Utworzono dnia 07.04.2021

2 kwietnia 2021 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W związku z tym wydarzeniem, wychowawcy klas 1-8 przeprowadzili z uczniami lekcje mające na celu zapoznanie uczniów z charakterystyką spektrum autyzmu. Dzięki materiałom przygotowanym przez fundację JiM, udało się zwiększyć świadomość na temat trudności w funkcjonowaniu osób z autyzmem. Wskazano również na mocne strony oraz sposoby pomocy.

Organizatorzy

czytaj dalej na temat: ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

WSZYSTKIE INSTRUMENTY MAJĄ DUSZĘ…

Utworzono dnia 07.04.2021

Przekonali się o tym wszyscy uczniowie klas 4-tych i 5-tych naszej szkoły. Podczas lekcji muzyki poznawali oni instrumenty perkusyjne (kl.4) i strunowe (kl.5). Uczniowie oprócz budowy i zasady wydobywania dźwięku, poznawali również brzmienia poszczególnych instrumentów. Podsumowaniem lekcji było samodzielne zaprojektowanie, wykonanie i zaprezentowanie instrumentu podczas zajęć.

Hanna Klimczak

czytaj dalej na temat: WSZYSTKIE INSTRUMENTY MAJĄ DUSZĘ…

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU

Utworzono dnia 07.04.2021

27 marca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Teatru. Nauczyciele poloniści postanowili podkreślić ten dzień proponując uczniom klas czwartych, piątych, szóstych, siódmych i ósmych zajęcia języka polskiego dotyczące teatru.

W imieniu polonistów - Ewa Szeląg

czytaj dalej na temat: MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU

FOLDER INFORMACYJNY DLA ÓSMOKLASISTÓW

Utworzono dnia 01.04.2021

Wzorem roku ubiegłego Powiat Nowotomyski jako organ prowadzący szkoły ponadpodstawowe postanowił na różne sposoby dotrzeć do tegorocznych absolwentów szkół podstawowych, w szczególności na terenie naszego powiatu. W tym celu przygotowano drukowany folder informacyjny z ofertą na rok szkolny 2021/2022, który dostępny będzie w holu głównym Starostwa Powiatowego w Nowym Tomyślu.

czytaj dalej na temat: FOLDER INFORMACYJNY DLA ÓSMOKLASISTÓW

QUIZ MIĘDZYKLASOWY – POLSKIE ZBROJNE PODZIEMIE NIEPODLEGŁOŚCIOWE

Utworzono dnia 01.04.2021

We wtorek 31 marca odbył się miniturniej historyczny(online) w formie quizu wiedzy. Uczniowie klas: 6 A, 6 B, 7 B, 7 C, 7 D i 7 E wzięli w nim udział w ramach lekcji historii. Rozegranie quizu poprzedzone zostało zapoznaniem się z treścią filmu edukacyjnego wprowadzającego uczniów w tematykę zbrojnego podziemia niepodległościowego.

Sławomir Kłaczyński

czytaj dalej na temat: QUIZ MIĘDZYKLASOWY – POLSKIE ZBROJNE PODZIEMIE NIEPODLEGŁOŚCIOWE

PROJEKT EDUKACYJNY Z PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ

Utworzono dnia 31.03.2021

W dniach od 8 - 12 marca 2021 roku, nauczyciele wychowania fizycznego przeprowadzili projekt edukacyjny pod hasłem: „Czy potrafisz ratować życie.”, z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Projekt przeznaczony był dla wszystkich uczniów klas IV - VIII. W tym roku odbył on się online.

Anna Jankowicz

czytaj dalej na temat: PROJEKT EDUKACYJNY Z PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MATEMATYKI

Utworzono dnia 31.03.2021

W marcowym kalendarzu szkolnym pojawiają się co roku dwa ważne dni: 12 marca obchodzimy Dzień Matematyki, a dwa dni później przypada Dzień Liczby "Pi". W związku z tym cały miesiąc ogłaszany jest miesiącem matematyki.

Joanna Dłużyńska

czytaj dalej na temat: MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MATEMATYKI

KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO EASTER BASKET ROZSTRZYGNIĘTY

Utworzono dnia 30.03.2021

Celem konkursu dla uczniów klas IV – VIII było wzbudzenie zainteresowania językiem obcym oraz pogłębianie wiedzy na temat tradycji wielkanocnych. Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu dowolną techniką wielkanocnego koszyczka z opisem zawartości w języku angielskim. Prace oceniono pod kątem estetyki, oryginalności, stopnia trudności oraz poprawności językowej. 

Anna Łuka

czytaj dalej na temat: KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO EASTER BASKET ROZSTRZYGNIĘTY

Kalendarium

Maj 2021
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Imieniny

biuletyn informacji publicznej

 

usługa office365

 
 

e-podręczniki

 

Librus Synergia

Szkoła z Misją

 

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 581

W poprzednim tygodniu: 888

W tym miesiącu: 723

W poprzednim miesiącu: 3592

Wszystkich: 185325