Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa nr 2

Szkoła Podstawowa nr 2

AKTUALNOŚCI:

JA I MOJA RODZINA JEMY OWOCE I WARZYWA

Utworzono dnia 09.01.2020

Dnia 27 listopada uczniowie klas trzecich gościli na zajęciach pana Bartosza Skorupskiego, przedstawiciela Gildii Rolno-Ogrodniczej. Zajęcia były bardzo ciekawe, ponieważ uświadomiły uczniom korzyści spożywania owoców i warzyw. Na zakończenie spotkania dzieci zostały zachęcone do wzięcia udziału w konkursie.

Maria Wala

czytaj dalej na temat: JA I MOJA RODZINA JEMY OWOCE I WARZYWA

WIGILIA W KLASIE V C

Utworzono dnia 07.01.2020

W ostatni piątek przed świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole obchodzono klasowe wigilie. Nie inaczej było w klasie V c. Dzieci przygotowały się do tego dnia, przynosząc owoce i smakołyki. Uroczystość rozpoczęto od podzielenia się opłatkiem i złożenia sobie życzeń.

Żaklina Foks-Maciaszczyk

czytaj dalej na temat: WIGILIA W KLASIE V C

UWIELBIAMY GRY PLANSZOWE!

Utworzono dnia 07.01.2020

W trakcie czterech godzin zajęć kształtujących kreatywność uczniowie klasy V c zaangażowali się w projekt tworzenia własnych gier planszowych. Motywem przewodnim było stworzenie gry, która będzie odnosiła się do poznanej ostatnio lektury Ferenca Molnara pt. ,,Chłopcy z Placu Broni”.

Żaklina Foks-Maciaszczyk

czytaj dalej na temat: UWIELBIAMY GRY PLANSZOWE!

JEST TAKI DZIEŃ, BARDZO CIEPŁY, CHOĆ GRUDNIOWY

Utworzono dnia 20.12.2019

Na początku grudnia Szkolne Koło PCK przeprowadziło zbiórkę artykułów higienicznych i pielęgnacyjnych dla podopiecznych Zakładu Opiekuńczo - Leczniczego w Opalenicy. Zakład ten udziela całodobowych świadczeń zdrowotnych obejmujących leczenie, pielęgnację i rehabilitację osób, które przebyły ostrą fazę leczenia szpitalnego, jednak ze względu na stan zdrowia  i stopień niepełnosprawności wymagają stałego nadzoru lekarskiego, pielęgnacyjnego i rehabilitacji.

Anna Pisarek, Izabela Taracha - Pełka

czytaj dalej na temat: JEST TAKI DZIEŃ, BARDZO CIEPŁY, CHOĆ GRUDNIOWY

ŚWIETLICA PEŁNA TALENTÓW

Utworzono dnia 20.12.2019

Kolejny już, XI Świetlicowy Festiwal Talentów odbył się w poniedziałek 16 grudnia w naszej szkole. W tym wyjątkowym konkursie, cieszącym się ogromną popularnością wśród dzieci, wystąpiło kilkudziesięciu uczestników. Swe talenty zaprezentowali w 23 występach. Były tańce, śpiewanie piosenek, gra na akordeonie i flecie oraz wiele innych prezentacji.

Iwona Stachecka

czytaj dalej na temat: ŚWIETLICA PEŁNA TALENTÓW

DZIWNA PRZYGODA W BIBLIOTECE

Utworzono dnia 20.12.2019

19 grudnia 2019 r. wszyscy uczniowie klas pierwszych, którzy w listopadzie zostali przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej, obejrzeli przedstawienie pt. „Dziwna przygoda w bibliotece” w wykonaniu działającego przy bibliotece Kabaretu Horrorek.

nauczyciele bibliotekarze

czytaj dalej na temat: DZIWNA PRZYGODA W BIBLIOTECE

DUŻA PRZERWA Z KSIĄŻKĄ

Utworzono dnia 20.12.2019

W grudniu w ramach akcji „Duża przerwa z książką” uczniowie mogli wysłuchać w czytelni biblioteki szkolnej fragmentów książki Cornelii Funke pt. „Kiedy Święty Mikołaj spadł z nieba” czytanej na głos przez panie bibliotekarki. 

nauczyciele bibliotekarze

czytaj dalej na temat: DUŻA PRZERWA Z KSIĄŻKĄ

POMAGAMY NA ŚWIĘTA

Utworzono dnia 20.12.2019

Każdego roku w okresie przedświątecznym wielu uczniów naszej szkoły obdarowuje się skromnymi upominkami. W tym roku uczniowie klasy VII A wyszli z inicjatywą, aby drobną kwotę, która miała być przeznaczona na wzajemne prezenty przekazać dla podopiecznych Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom „ŁAPA”.

Agata Nowak

czytaj dalej na temat: POMAGAMY NA ŚWIĘTA

MATEMATYCZNY WIECZÓR FILMOWY

Utworzono dnia 20.12.2019

Dnia 18 grudnia 2019r. grupa ósmoklasistów spotkała się na Matematycznym Wieczorze Filmowym, aby obejrzeć film pt. „Ukryte działania”. Podczas filmu młodzież miała okazję zapoznać się z kartami pracy przygotowanymi do tego filmu przez Wydawnictwo GWO, gdyż film ten, oparty na faktach, opowiada o potędze matematyki.

Natalia Kroma

czytaj dalej na temat: MATEMATYCZNY WIECZÓR FILMOWY

MAGIA KINA

Utworzono dnia 17.12.2019

12 grudnia 2019 r. uczniowie klas trzecich spędzili w Cinema City w Poznaniu na seansie „Czarownicy 2”. Na dwie godziny wszyscy przenieśliśmy się w świat baśni i niezwykłych istot. To była lekcja o tolerancji, o miłości, o walce dobra ze złe. Film opowiada o tym, że na świecie jest miejsce dla każdego, nawet jeśli wygląda inaczej niż my.

Małgorzata Szczepańska

czytaj dalej na temat: MAGIA KINA

Kalendarium

Luty 2020
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1

Imieniny

Biuletyn Informacji Publicznej

Office 365
 

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 534

W poprzednim tygodniu: 833

W tym miesiącu: 2814

W poprzednim miesiącu: 2466

Wszystkich: 137363