Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa nr 2

Szkoła Podstawowa nr 2

AKTUALNOŚCI:

EKSPERYMENT PEDAGOGICZNY MY - EKSPERCI

Utworzono dnia 17.02.2020

Uczniowie klasy VIIC od września do stycznia, na zajęciach przedmiotu historia, uczestniczyli w eksperymencie, którego głównymi celami było rozwijanie kompetencji poznawczych i komunikacyjnych w procesie uczenia się oraz rozwijanie umiejętności samokształcenia. Praca polegała na samodzielnym przygotowaniu wybranych zagadnień, tak aby zainteresować innych poruszaną problematyką i przedłożenie jej w taki sposób, aby zapamiętać najistotniejsze informacje przy zastosowaniu metody kosza i walizki.

Ewa Szeląg 

czytaj dalej na temat: EKSPERYMENT PEDAGOGICZNY MY - EKSPERCI

AKCJA ZIMA 2020

Utworzono dnia 17.02.2020

Podczas ferii zimowych odbyły się dwa wyjazdy na basen i do kina: pierwszy - 31 stycznia, drugi – 3 lutego 2020 roku. Wzięli w nich udział chętni uczniowie. Wyjechaliśmy spod szkoły o godz. 8:00. Po przyjeździe na miejsce do Tarnowa Podgórnego na termy, wszyscy otrzymali klucze do szafek.

Renata Racz

czytaj dalej na temat: AKCJA ZIMA 2020

WYJAZD DO POZNANIA

Utworzono dnia 17.02.2020

W dniu 29 stycznia 2020 roku uczniowie z Kółka Misyjnego i Eucharystycznego Ruchu Młodych udali się wraz z opiekunkami na wycieczkę do Poznania. Celem wycieczki było zwiedzanie muzeum misyjnego prowadzonego przez Siostry Klawerianki Misjonarki Maryi w Poznaniu przy ul. Dmowskiego. Siostry przygotowały dla nas prezentację zdjęć z Afryki i innych kontynentów, opowiadały o ciekawych miejscach, w których pracują.

Renata Racz i Renata Lisek

czytaj dalej na temat: WYJAZD DO POZNANIA

KOLĘDNICY MISYJNI

Utworzono dnia 17.02.2020

Jak co roku Kolędnicy Misyjni z Kółka Misyjnego z naszej szkoły wraz ze swoją opiekunką Renatą Racz wyruszyli w poniedziałek 27 stycznia na ulice Nowego Tomyśla, aby w tym roku wspomóc swoich rówieśników w Amazonii. Była Maryja, pasterz, Anioł, Trzej Królowie, dziecko z Amazonii.

Renata Racz

czytaj dalej na temat: KOLĘDNICY MISYJNI

CZYTANIE ŁĄCZY POKOLENIA

Utworzono dnia 14.02.2020

W styczniu i lutym w naszej szkolnej bibliotece już po raz czwarty zorganizowano akcję pod hasłem „Czytanie łączy pokolenia”. Wspólne czytanie to jeden ze sposobów propagowania książki i czytelnictwa, szerzenia pozytywnych wartości oraz budowania pozytywnych relacji między pokoleniami. W role lektorów w tym roku wcielili się: pan dyrektor - Marek Polcyn, pani wicedyrektor - Grażyna Stachecka, pani kierownik filii Biblioteki Pedagogicznej w Nowym Tomyślu - Aldona Szofer, pani psycholog - Izabela Taracha-Pełka oraz mamy naszych uczennic – pani Karolina Framska i pani Magdalena Ranz. Czytały również panie bibliotekarki.

nauczyciele bibliotekarze

czytaj dalej na temat: CZYTANIE ŁĄCZY POKOLENIA

SZKOLNY KONKURS REGIONALNY

Utworzono dnia 11.02.2020

Dnia 13 stycznia 2020 roku w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Regionalnego pt. „Moja miejscowość i jej okolica”. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas II – III. W konkursie wzięło udział 14 uczniów. W ramach realizowanego projektu, w tym samym dniu odbył się także konkurs plastyczny przeznaczony dla uczniów klas pierwszych pt. „Najciekawsze miejsce w moim mieście”. Wzięło w nim udział ośmioro uczniów.

Danuta Urbaniak

czytaj dalej na temat: SZKOLNY KONKURS REGIONALNY

XVII BIAŁA SZKOŁA

Utworzono dnia 06.02.2020

Biała Szkoła, ta forma nauki i wypoczynku, która na stałe wpisała się w kalendarz szkolny i jest wyczekiwana przez grupę uczniów kochających „białe szaleństwo”. Wszystko zaczęło się w 2004 roku w Szklarskiej Porębie z inicjatywy dyrektora szkoły – pana Marka Polcyna. W tym roku uczniowie naszej szkoły pod przewodnictwem dyrektora  wyjechali na siedemnastą Białą Szkołę. 

Grażyna Stachecka

czytaj dalej na temat: XVII BIAŁA SZKOŁA

KAJKO I KOKOSZ W LAPBOOKACH

Utworzono dnia 25.01.2020

W salach 38 i 227 naszej szkoły wystawione zostały lapbooki dotyczące komiksu „Kajko i Kokosz. Szkoła latania" J. Christy. Prezentowane prace wykonali uczniowie klas IVa i IVb w ramach zajęć języka polskiego. Stanowią one podsumowanie cyklu lekcji dotyczących lektury. Rodzicom serdecznie dziękuję za zaangażowanie i pomoc.

Sylwia Szeliga

czytaj dalej na temat: KAJKO I KOKOSZ W LAPBOOKACH

PERCUSSIO ZNACZY UDERZENIE

Utworzono dnia 25.01.2020

Dnia 17 stycznia odbył się kolejny koncert Lubuskiego Biura Koncertowego z cyklu Akademia Melomana pod tytułem „Percussio znaczy uderzenie”. Tym razem artyści (panowie: Szymon, Filip i Piotr) zaprezentowali uczniom wiele instrumentów perkusyjnych, m. in. janczary, marakasy, bębny, grzechotki, terkotki, dzwonki, werble, czy bongosy. Duże zainteresowanie wzbudziła tzw. ośla szczęka. Zdumienie uczniów wywołało wyjaśnienie przez prowadzącego nazwy tego instrumentu.

Hanna Klimczak

czytaj dalej na temat: PERCUSSIO ZNACZY UDERZENIE

KARNAWAŁ W III A

Utworzono dnia 25.01.2020

Uczniowie klasy III A pierwszy semestr nauki postanowili zakończyć dobrą rozrywką w postaci zabawy karnawałowej, która odbyła się w czwartek – 23 stycznia. W tym dniu w klasie pojawił się Ninja, wiedźma, „Bad Girl”, czirliderka, malarka, kot, piłkarz, miś koala, ratownik medyczny... 

Małgorzata Szczepańska

czytaj dalej na temat: KARNAWAŁ W III A

Kalendarium

Kwiecień 2020
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Imieniny

Biuletyn Informacji Publicznej

Office 365
 

 

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 130

W poprzednim tygodniu: 849

W tym miesiącu: 702

W poprzednim miesiącu: 3259

Wszystkich: 141441