CZYTANIE ŁĄCZY POKOLENIA 2021

Utworzono dnia 15.02.2021

W styczniu i lutym 2021 r. w naszej bibliotece szkolnej już po raz piąty zorganizowano akcję pod hasłem „Czytanie łączy pokolenia”. Ze względu na pandemię nie można było zaprosić do czytania osób z zewnątrz. W akcję budowania pozytywnych relacji między pokoleniami dzięki książce, propagowania książki i czytelnictwa chętnie za to się włączyli pracownicy naszej szkoły: pan dyrektor - Marek Polcyn, pani wicedyrektor - Grażyna Stachecka, inspektor ds. kadr i płac – pani Magdalena Ranz, kierownik kuchni – pani Izabela Cenkier kierownik świetlicy – pani Alicja Geisler oraz pani psycholog – Izabela Taracha - Pełka. Czytały również panie bibliotekarki.

Za sprawą książek pani Tove Jansson, osób czytających i odpowiedniej scenografii uczniowie klas I, II i III przenieśli się do baśniowej Doliny Muminków, gdzie mieszka sympatyczna rodzina Muminków. Mama Muminka, Tatuś Muminka oraz Muminek. Razem z nimi i ich przyjaciółmi uczestniczyli w różnych niezwykłych przygodach. Dzięki opowiadaniom, przekonali się, jak ważne w życiu są prawidłowe relacje między bohaterami. Świat ukazany w książkach pani Jansson, w którym każdy może liczyć na pomoc i przyjaźń, bardzo się dzieciom spodobał, toteż po wysłuchaniu głośnego czytania, chętnie udzielały odpowiedzi na zadawane pytania i potrafiły rozpoznać bohaterów opowiadań. Przed udaniem się do swoich klas uczniowie otrzymali zestaw kolorowanek przedstawiających bohaterów książek o Muminkach oraz mieli okazję wypożyczyć książki pani Tove Jansson znajdujące się w zbiorach biblioteki.

Kolejna akcja „Czytanie łączy pokolenia” już za rok.

nauczyciele bibliotekarze

CZYTANIE ŁĄCZY POKOLENIA 2021