POZNAJEMY ALBERTA ALBERTSONA

Utworzono dnia 06.05.2022

26 i 27 kwietnia 2022 r. uczniowie najmłodszych klas uczęszczających na zajęcia logopedyczne mieli możliwość poznania rezolutnego i pomysłowego Alberta Albertsona. Albert to postać fikcyjna, bohater serii książek dla dzieci. Albert Albertson w oryginale nosi nazwisko Alfons Akberg i w swojej ojczyźnie - Szwecji, jest niezwykle popularny. Ale nie tylko tam, jego przygody zostały przetłumaczone na kilkadziesiąt języków. Pierwsza książka została wydana pięćdziesiąt lat temu, ale nic a nic się nie zestarzała. W Polsce seria ukazuje się w wydawnictwie Zakamarki od 10 lat.

Albert mieszka w mieście na osiedlu wieżowców, z tatą i kotem Puzlem. W zależności od tomu, ma od czterech do siedmiu lat. Jest najzwyklejszym chłopcem na świecie. Czasem zachowuje się „dobrze”, a czasem „nie za bardzo”…

Gunilla Bergström to zarówno autorka, jak i ilustratorka „Alberta”. To dzięki temu, tekst i ilustracje dopełniają się perfekcyjnie. Albert na rysunkach jest zabawny, ma dużą głowę i śmieszne włoski – po prostu nie da się go nie lubić. Autorka, za swoją twórczość otrzymała wiele nagród i wyróżnień.

Na zajęciach logopedycznych obchodziliśmy urodziny Alberta. Oczywiście nie mogło zabraknąć zdmuchiwania świeczek, zabawy konfetti, nadmuchiwania balonów, łowienia rybek z ukrytymi zagadkami i innych ćwiczeń logopedycznych. „Najważniejsze to dobra zabawa!” - jak mawiała ciocia Alberta – Fela.

Anna Pisarek

POZNAJEMY ALBERTA ALBERTSONA