AKCJA „GÓRA GROSZA”

Utworzono dnia 24.02.2020

W tym roku podobnie jak w poprzednim nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. Jest to już dwudziesta edycja. Celem akcji organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom, jest zebranie funduszy na następujące programy pomocy: pomoc dla zawodowych rodzin zastępczych i rodzinnych domów dziecka, pomoc dla Domów dla Dzieci (Domów powstałych w wyniku przekształcenia dużych domów dziecka), pomoc dla istniejących domów dziecka i innych placówek opiekuńczo – wychowawczych, tworzenie grup usamodzielnienia dla młodzieży z domów dziecka, programy szkoleń rodzin zastępczych i adaptacyjnych, pomoc dla młodzieżowych ośrodków wychowawczych realizujących nowatorskie programy wychowawcze, programy terapeutyczne dla dzieci przebywających w różnych formach opieki zastępczej.

Samorząd Uczniowski podjął się przeprowadzenia akcji „Góra Grosza”. Akcja pozwoliła uświadomić uczniom, że oddając choćby jeden grosz można przyczynić się do zrealizowania wielkich czynów na rzecz dzieci w trudnej sytuacji rodzinnej, więc miała bardzo pozytywny wydźwięk. W naszej szkole do akcji przystąpiły wszystkie klasy wraz z nauczycielami. Uczniowie nie chcąc pozostawać obojętnymi na krzywdę małych dzieci, chętnie przynosili drobne monety groszowe. Po zakończeniu tej szlachetnej akcji dokonano ważenia oraz podliczenia wszystkich zebranych monet. Uczniowie naszej szkoły zebrali w sumie ponad 90 kilogramów monet, co dało nam kwotę 1827,93 złote.

W lutym pieniądze uzbierane w ramach akcji „Góra Grosza” zostaną przesłane na adres organizatora.
Opiekunowie Samorządu w swoich podziękowaniach pragną szczególnie podziękować uczniom poszczególnych klas i ich wychowawcom za ogromny wkład włożony w przeliczanie monet i ich segregowanie.

Samorząd uczniowski chciałby wyróżnić następujące klasy, które uzbierały największe kwoty:

Edukacja wczesnoszkolna:

I miejsce – klasa I d- 122,20 zł

II miejsce – klasa III c– 90,38 zł;

III miejsce – klasa II d – 88,27 zł

Klasy IV – VIII

I miejsce – klasa VIII a – 166,38 zł;

II miejsce - klasa VII c – 102,86 zł;

III miejsce – klasa IV a – 77,51 zł;

Wszystkim biorącym udział w akcji serdecznie dziękujemy, oraz mamy nadzieję, że w następnej edycji akcji też będą chętnie brali udział!

Opiekunowie Samorządu uczniowskiego