CAŁY MAJ Z KSIĄŻKĄ – PLEBISCYT ROZSTRZYGNIĘTY

Utworzono dnia 02.06.2020

„Kiedy pierwszy raz czytam dobrą książkę,

doświadczam uczucia, jakobym zyskał

nowego przyjaciela”

J.W. Goethe

Drodzy Czytelnicy!

W związku z zaistniałą sytuacją, w tym roku ogłoszona przez nas akcja „Cały maj z książką” przebiegała w sposób dość nietypowy. Nie mogłyśmy zaprosić Was do biblioteki, ale starałyśmy się zmobilizować wszystkich do czytania książek.

Na stronie internetowej szkoły - w zakładce BIBLIOTEKA- zachęcałyśmy Was do korzy-stania z przesłanych przez nas propozycji. Z nich mogliście dowiedzieć się, jak powstaje książka, zorientować się, jakie strony o książkach warto przeglądać, na których można znaleźć recenzje ciekawych i wartościowych pozycji, czy też obejrzeć piękną i oryginalną animację pt. „Fantastyczne Latające Książki Pana Morissa Lessmore”. Ponadto zachęcałyśmy Was do wysłuchania i przeczytania wywiadów z pisarzami, których książki posiadamy w naszych zbiorach oraz do sięgnięcia po wiersze poświęcone mamom.

Mogliście również dowiedzieliście się, na jakich zasadach działa teatrzyk kamishibai oraz rozwiązać kilka quizów literackich. Czytając i śledząc informacje zamieszczane w zakładce biblioteki szkolnej, poszerzaliście swoje horyzonty, stymulowaliście Wasze umysły i kreatywność.

W połowie miesiąca przeprowadziłyśmy także plebiscyt na najciekawszą KSIĄŻKĘ ROKU. Głosowanie trwało do 29 maja br. Waszym zadaniem było podanie w treści e-maila imienia i nazwiska autora oraz tytułu wybranej przez Was książki. Dzięki temu dowiedziałyśmy się, jaką literaturę lubicie czytać i co Was interesuje. Wasze propozycje weźmiemy pod uwagę przy kolejnych zakupach książek do biblioteki.

Po podliczeniu głosów okazało się, że tytuł KSIAŻKI ROKU ponownie zdobyła seria książek o Harrym Potterze J.K. Rowling.

A jakie tytuły m. in. uznaliście za wartościowe i godne polecenia innym?

Oto one: „Cudowny chłopak”, „Bella i Sebastian”, „Hachiko. Pies, który czekał”, „ Maryla z Zielonego Wzgórza”, „Zezia, Giler i Oczak”, „Magiczne drzewo – Pióro T-rexa”, „Był sobie pies”, „Minecraft”, „Zostań YouTuberem”.

Nieustannym powodzeniem cieszyła się seria książek „Nela mała reporterka”. Doceniliście także sagę książek o Wiedźminie, Andrzeja Sapkowskiego.

Poprosiłyśmy Was również o przesłanie zdjęcia z ulubioną książką. Dziękujemy tym, którzy podjęli się tego zadania. Zdjęcia zamieszczamy poniżej.

Mamy nadzieję, że wszystkie podjęte przez nas działania zachęciły Was w dobie izolacji do spędzenia miłych chwil z książką.

nauczyciele bibliotekarze

CAŁY MAJ Z KSIĄŻKĄ – PLEBISCYT ROZSTRZYGNIĘTY