Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa nr 2

Szkoła Podstawowa nr 2

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2020

Utworzono dnia 28.02.2020
Czcionka:

Tegoroczna edycja Dnia Bezpiecznego Internetu pod hasłem DZIAŁAJMY RAZEM! miała na celu zachęcenie wszystkich do aktywnego uczestnictwa w współtworzeniu bezpiecznego środowiska online, współpracy pomiędzy różnymi sektorami przy wspieraniu pozytywnych zmian w sieci. 

Zamiast jednego dnia – 11 lutego – świętowaliśmy przez niemal cały luty, promując pozytywne zastosowania internetu, tolerancję i tworzenie kultury zrozumienia. 

 

Organizacją szkolnych obchodów DBI zajęli się nauczyciele informatyki. Liczne działania angażowały całą społeczność uczniowską. 

Wychowawcy klas 1 – 3 wprowadzili swoich uczniów w tematykę bezpieczeństwa w internecie wykorzystując materiały edukacyjne zamieszczone na stronach: sieciaki.pl oraz edukacja.fdds.pl. 

Pierwszaki tworzyły własne emotikony, uczniowie klas drugich i trzecich przygotowali prace plastyczne lub przestrzenne na temat „Jak wyobrażasz sobie strażnika internetu?” Wykazali się niezwykłą kreatywnością, powstały piękne kolorowe prace. 

Wychowawcy klas 4 – 8 podczas lekcji wychowawczych przeprowadzili pogadanki o tematyce dotyczącej aktywności dzieci i młodzieży na portalach społecznościowych oraz zagrożeń związanych z zamieszczaniem w sieci informacji o sobie. Następnie projektowali nowe logo akcji DBI na koszulkach. 

We wszystkich klasach w ramach lekcji informatyki przeprowadzono zajęcia na temat cyberbezpieczeństwa. Podczas tych zajęć powstało wiele ciekawych prac.

Uczniowie klas czwartych i piątych po obejrzeniu prezentacji nauczyciela na temat zagrożeń w internecie oraz netykiety tworzyli chmury ze słów opisujących bezpieczne korzystanie z sieci lub zagrożenia z tym związane. Szósto i siódmoklasiści tworzyli grę „Milionerzy” a najstarsi uczniowie wykonali komiks. Ponadto uczniowie poznali grę „Interlandia”, która jest elementem wielowymiarowego programu „Asy internetu”, stworzonego, by nauczyć dzieci umiejętności potrzebnych do rozsądnego i bezpiecznego funkcjonowania w internecie. 

Działania praktyczne poprzedzone były zajęciami teoretycznymi z wykorzystaniem materiałów zamieszczonych między innymi na stronach: cyfrowobezpieczni.pl; sieciaki.pl; saferinternet.pl.

W środę 19 lutego oraz w czwartek 27 lutego odbyły się spotkania na temat bezpieczeństwa w sieci z panem Dariuszem Borowskim reprezentującym  Stowarzyszenie Paruzja. Podczas spotkania uczniowie mieli możliwość obejrzenia i wysłuchania prezentacji promującej bezpieczne zachowanie w sieci. Głównym jej celem było podwyższenie świadomości i bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w internecie. 

Grażyna Stachecka

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2020

Utworzono dnia 28.02.2020, 21:27

Kalendarium

Kwiecień 2020
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Imieniny

Biuletyn Informacji Publicznej

Office 365
 

 

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 130

W poprzednim tygodniu: 849

W tym miesiącu: 702

W poprzednim miesiącu: 3259

Wszystkich: 141441