JEST TAKI DZIEŃ, BARDZO CIEPŁY, CHOĆ GRUDNIOWY

Utworzono dnia 20.12.2019

Na początku grudnia Szkolne Koło PCK przeprowadziło zbiórkę artykułów higienicznych i pielęgnacyjnych dla podopiecznych Zakładu Opiekuńczo - Leczniczego w Opalenicy. Zakład ten udziela całodobowych świadczeń zdrowotnych obejmujących leczenie, pielęgnację i rehabilitację osób, które przebyły ostrą fazę leczenia szpitalnego, jednak ze względu na stan zdrowia  i stopień niepełnosprawności wymagają stałego nadzoru lekarskiego, pielęgnacyjnego i rehabilitacji.

Dnia 12 grudnia 2019 roku grupa ósmoklasistów: Nikola Serweta, Aleksandra Gajewska, Wiktoria Mączyńska, Róża Intek , Zosia Wiśniewska, Mikołaj Chudziak pod opieką pani Anny Pisarek zawiozła zgromadzone dary dla pacjentów. Była to okazja aby spędzić przedświąteczny czas w gronie osób przebywających w Zakładzie, porozmawiać, zatrzymać się na moment i zastanowić się co tak naprawdę liczy się w życiu, co jest ważne a tak często o tym zapominamy, czas poświęcony drugiej osobie, zainteresowanie, rozmowa. Młodzież miała jeszcze jedną niespodziankę, wspólnie z pacjentami udekorowała przywiezioną choinkę a na jej gałązkach zawisły ozdoby wykonane przez młodsze dzieci z naszej szkoły.

Podczas pobytu w Zakładzie nasi uczniowie mieli również możliwość  porozmawiania z personelem medycznym, zadawania pytań i zwiedzenia budynku.

Wspólne kolędowanie i rozmowy upłynęły w domowej atmosferze, pełnej wzruszeń i przemyśleń.

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą akcję.

Szanowni Państwo, nadchodzi czas zadumy, czas Świąt Bożego Narodzenia, w którym warto zwolnić, zatrzymać się choć na chwilę oraz pomyśleć o sobie i o osobach bliskich naszemu sercu.

Z tej okazji chcielibyśmy życzyć Wam, by był to czas spokoju i radości, a przede wszystkim, by był to czas przepełniony ciepłem rodzinnym.

Anna Pisarek, Izabela Taracha - Pełka

JEST TAKI DZIEŃ, BARDZO CIEPŁY, CHOĆ GRUDNIOWY