Szkoła Podstawowa nr 2

JESTEŚMY MISTRZAMI POWIATU NOWOTOMYSKIEGO W PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW

Utworzono dnia 09.03.2020
Czcionka:

W piątek, 6 marca 2020 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowym Tomyślu, odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nowotomyskiego Szkół Podstawowych w Piłce Siatkowej Chłopców w ramach Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Do zawodów przystąpiło pięć reprezentacji szkolnych, będących mistrzami swoich gmin. Były to reprezentacje SP Bolewice, SP Wojnowice, SP Zbąszyń, SP 1 Nowy Tomyśl i SP 2 Nowy Tomyśl.

Mistrzostwa przeprowadzono jednocześnie na dwóch boiskach systemem „każdy z każdym”. Wszystkie mecze, a było ich dziesięć, odbywały się do dwóch wygranych setów, do 25 punktów. W przypadku remisu po dwóch pierwszych setach rozgrywano decydujący set do 15 punktów.

Reprezentanci naszej szkoły spisali się w tych międzyszkolnych zawodach doskonale, zwyciężając z wszystkimi zespołami w bardzo dobrym stylu po 2 : 0, nie przegrywając ani jednego seta. Nasza zwycięska drużyna, uzyskując tytuł mistrza powiatu nowotomyskiego, jednocześnie zapewniła sobie prawo udziału w zawodach rejonowych, które odbędą się 25 marca, prawdopodobnie w sali sportowej naszej szkoły. Podczas uroczystości zakończenia mistrzostw chłopcy otrzymali pamiątkowe złote medale oraz puchar dla szkoły za zajęcie pierwszego miejsca.

Klasyfikacja końcowa mistrzostw powiatowych przedstawia się następująco:

1 miejsce - SP 2 Nowy Tomyśl (8 punktów, 4 mecze wygrane, bez porażki, sety 8:0)

2 miejsce - SP Zbąszyń (7 punktów, 3 mecze wygrane, 1 mecz przegrany, sety 6:4)

3 miejsce - SP 1 Nowy Tomyśl (6 punktów, 2 mecze wygrane, 2 przegrane, sety 5:5)

4 miejsce - SP Bolewice (5 punktów, 1 mecz wygrany, 3 mecze przegrane, sety 4:6)

5 miejsce - SP Wojnowice (4 punkty, 0 wygranych, 4 mecze przegrane, sety 0:8)

Nasza drużyna wystąpiła w następującym składzie: Wojciech Wolny, Oskar Dziewiałtowski-Gintowt, Mikołaj Jarnot, Mikołaj Machucki, Adrian Pyliński, Jan Wilkoszarski, Oskar Borkowski - uczniowie klasy 8A oraz Jakub Żygalski, Michał Pigla i Aleksy Polcyn - uczniowie klasy 7D. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.