MIESIĄC DLA ZIEMI – WIEKI DLA POKOLEŃ

Utworzono dnia 26.05.2021

W kwietniu i maju uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji „Miesiąc dla Ziemi – wieki dla pokoleń”, którego organizatorem był powiat nowotomyski. Głównym celem tego przedsięwzięcia było promowanie postaw ekologicznych oraz zachęcenie mieszkańców naszego powiatu do prowadzenia trybu życia przyjaznego naszej planecie.

Ponieważ uczestnicy mieli pełną swobodę i dowolność w przeprowadzaniu tego wydarzenia, uczniowie podejmowali różnorodne działania. Uczeń klasy IV - Mikołaj Abramowski przygotował ekologiczną dekorację. Uczniowie klasy VIIIA: Zuzanna Pazderska, Marta Kałek oraz Karol Kreczmer zredagowali ekologiczną ulotkę promującą ekologiczny styl życia. Laura Łamaszewska - uczennica klasy VIIIC, Natalia Filipowicz oraz Szymon Musiał - uczniowie klasy VIF zajęli się uporządkowaniem zaniedbanych terenów i posprzątali nowotomyskie tereny. 25 uczniów zbudowało domki lęgowe dla owadów, które umieścili w przydomowych ogródkach: Jagoda Tarnionek z VIB, Weronika Woźniak z VIIIC, Sebastian Dłużyński z VIIE, Marika Kroma z VIIF, Marcel Kaczmarek z VIIIA. Ponadto uczniowie klasy VID: Julia Pilarczyk, Amelia Huttowska, Kinga Słocińska, Oliwia Słocińska, Oliwier Łuczkowski, Kacper Rybarczyk, Daria Kuraś, uczniowie klasy VIIC: Larysa Burkowska, Adrian Kaczmarek, Kacper Koga, Michalina Chłopek, uczniowie klasy VIID: Zuzanna Mikołajczak, Piotr Szymaniak, Jan Konicki oraz uczniowie klasy VIIIA: Wiktoria Kuchta, Nadia Czernicka, Dariusz Kozłowski, Klaudia Sitek, Oliwia Jarnót. Do ekologicznej akcji włączyli się również nauczyciele wychowania fizycznego, którzy zmotywowali uczniów do sportowej aktywności poprzez akcje „Tydzień z tańcem”, „Tygodniowy Rozkład Aktywności Fizycznej”. Finalnym działaniem w/w akcji było zredagowanie apelu do Burmistrza Nowego Tomyśla z prośbą o wyposażenie szkoły w pojemniki do segregowania odpadów - zwłaszcza do tworzyw sztucznych, którego naszej szkole brakuje.

Ekologia jest bardzo ważnym elementem naszego funkcjonowania obecnie i w przyszłości. Dbajmy o otaczający nas świat, porządkujmy to, co zaśmiecone, oczyszczajmy to, co zanieczyszczone. Zawsze wybierajmy ekologiczne rozwiązania. Powiat nowotomyski jest naszym miejscem, w którym żyjemy.

Ewa Szeląg, Iwona Kaźmierowska

MIESIĄC DLA ZIEMI – WIEKI DLA POKOLEŃ