„MOJE NAJPIĘKNIEJSZE MARZENIE” WSPÓLNA POLSKO - NIEMIECKA PREZENTACJA KALENDARZA DZIECIĘCEGO NA 2023 ROK

Utworzono dnia 22.09.2022

We wtorek 20 września 2022 roku nagrodzeni uczniowie z naszej szkoły pod opieką dyrektora Mirosławy Jurgi, Hanny Kowalskiej i Barbary Bolinger wyruszyli na zaproszenie naszych niemieckich partnerów do Biesenthal na prezentację kalendarza dziecięcego na 2023 rok, który powstał z wykorzystaniem prac plastycznych dzieci z miasta Biesenthal-Barnim i uczniów naszej szkoły. Razem z nami z ramienia władz miasta jechała pani Grażyna Pogonowska zastępca burmistrza Nowego Tomyśla.

Celem naszej wizyty była prezentacja kalendarza, rozwijanie umiejętności językowych naszych uczniów, integracja z dziećmi z Niemiec, przygotowanie do uczestnictwa w kulturze i podnoszenie wrażliwości na sztukę.

Po przyjeździe do Biesenthal zatrzymaliśmy się przy Ośrodku Rekreacji dla dzieci i Młodzieży „Kulti”, gdzie nastąpiło powitanie przez Panią Renate Schwieger - dyrektora Ośrodka Kultury „Kulti”. Nasi uczniowie z zaciekawieniem poszukiwali swoich prac i korzystali z atrakcji na świeżym powietrzu zaproponowanych przez organizatorów.

Około godziny 15:00 nastąpiła oficjalna prezentacja wspólnie stworzonego kalendarza. Prezentacja została zaplanowana właśnie na 20 września, gdyż wtedy w Niemczech obchodzony jest Światowy Dzień Dziecka.

Kalendarz został skonstruowany w ten sposób, że każdy miesiąc był ozdobiony dwoma rysunkami, jeden dziecka z Niemiec i jeden naszego ucznia. Prace zostały zestawione tematycznie i wzajemnie się uzupełniały. Podczas prezentacji pani Renata w piękny sposób opisywała każdy z miesięcy omawiając prace małych artystów, interpretując je w artystyczny sposób, łącząc piękno prac dzieci z wydarzeniami charakterystycznymi dla danego miesiąca.

W kalendarzu na rok 2023 znalazło się 13 prac naszych uczniów.

Laureatami konkursu zostali:

Wiktoria Herla kl. 6b (okładka kalendarza),

Lena Dziewiałtowska - Gintowt kl 4d (styczeń),

Sonia Cieślak kl. 5c (luty),

Maja Kruk kl.6c (marzec),

Nadia Jankun kl. 6c (kwiecień),

Igor Szulc kl. 6c (maj),

Kamil Witkowski kl. 6c (czerwiec),

Marcel Bernad kl. 7b (lipiec),

Oliwia Gałganek kl. 6a (sierpień),

Natasza Kubicka kl. 7a (wrzesień),

Zosia Królik kl. 4d (październik),

Marta Jaworowicz kl. 7a (listopad),

Leonard Obrębski kl. 5c (grudzień).

Wszyscy nasi laureaci otrzymali pamiątkowe kalendarze i nagrody.

W trakcie naszego pobytu na zaproszenie gospodarzy panie Grażyna Pogonowska i Mirosława Jurga zwiedziły nowo otwarte przedszkole w Biesenthal.

Około godziny 18:00 pożegnaliśmy naszych gospodarzy i wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom biorącym udział w konkursie.

Barbara Bolinger

Utworzono dnia 22.09.2022, 21:41