NAJMŁODSI UCZNIOWIE WIEDZĄ, JAK DBAĆ O ZIEMIĘ!

Utworzono dnia 27.04.2021

„Przywróćmy naszą Ziemię” - takie było hasło, które w tym roku przyświecało najmłodszym uczniom naszej szkoły w realizacji działań ekologicznych. Ze względu na trwające nauczanie zdalne organizatorzy postanowili zadania ekologiczne zainicjować wśród uczniów nieco inaczej.

Zabawa ekologiczna składała się z dwóch etapów.

I etap rozpoczął się już 12 kwietnia – od tego momentu każdy chętny uczeń z klas I – III mógł wykazać się swoją kreatywnością w tworzeniu pracy plastycznej, technicznej, związanej z tegorocznym hasłem. Prace należało przesłać e-mailem na adres organizatorów, następnie zostały one umieszczone w Galerii utworzonego zespołu na Teamsach – EKOLODZY. Pomysłowość wykonania, interpretacja tematu, kolorystyka, wykorzystanie materiałów - zaskoczyły pozytywnie niejednego odwiedzającego galerię. Brawo!

II etapie zabawy ekologicznej wzięli udział autorzy nadesłanych prac, którzy musieli rozwiązać test sprawdzający ich wiedzę ekologiczną. Okazało się, że uczniowie edukacji wczesnoszkolnej to prawdziwi ekolodzy, dla których ta dziedzina nauki nie ma tajemnic. Wszyscy wykazali się wrażliwością ekologiczną, odpowiedzialnością za stan naszej planety, znają zasady segregacji śmieci, są świadomi swojej roli, jaką odgrywają w dbaniu o własne środowisko.

Ponadto w klasach wychowawcy przeprowadzili cykl zajęć poświęconych ekologii, korzystając z filmów edukacyjnych, prezentacji, gier dydaktycznych, quizów itp.

Wszystkim uczestnikom zabawy ekologicznej dziękujemy za udział i gratulujemy wiedzy oraz pomysłowości w tworzeniu prac plastycznych.

Małgorzata Szczepańska

NAJMŁODSI UCZNIOWIE WIEDZĄ, JAK DBAĆ O ZIEMIĘ!

Utworzono dnia 27.04.2021, 09:49