NASZ UDZIAŁ W PROGRAMIE LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

Utworzono dnia 03.09.2022

Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 198 000 zł na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym. Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów.

W ramach przyznanych środków zakupiliśmy nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać zainteresowania:

Laboratorium druku 3D - drukarki 3D wraz z filamentem oraz komputerami

Wirtualne laboratorium chemiczne Empiriusz wraz z monitorem interaktywnym jest cyfrowym, odwzorowaniem laboratorium chemicznego. W pełni wyposażone w odczynniki chemiczne, szkło laboratoryjne i sprzęt potrzebny do wykonywania doświadczeń chemicznych, bezpieczne dla uczniów. Lekcje chemii z wykorzystaniem Wirtualnego Laboratorium Empiriusz pozwalają na przeprowadzenie doświadczeń chemicznych zalecanych do realizacji w podstawie programowej klasy 7. i 8

Laboratorium nauki programowania - klocki Lego Edukation SPIKE, BricQ Motion, zestawy robotów edukacyjnych Genibot z matami do kodowania, drewniane puzzle do nauki programowania z wykorzystaniem robotów edukacyjnych Ozobot.

Laboratorium fizyki - zestawy edukacyjne do poglądowego nauczania fizyki w zakresie elektryczności i mechaniki ciał.

Laboratorium multimedialne - aparaty cyfrowe z funkcją rejestrowania obrazu wideo, statywy, gimbale mikrofony, miksery, monitory odsłuchowe, akcesoria i oprogramowanie umożliwiające nagrywanie oraz montaż filmów.

Pracownia techniczna - zestawy narzędzi technicznych, zestawy do zabaw konstrukcyjnych, układanki logiczne rozwijające umiejętności manualne, umożliwiające budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych.