Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa nr 2

Szkoła Podstawowa nr 2

NASZ UDZIAŁ W PROGRAMIE LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

Utworzono dnia 03.09.2022
Czcionka:

 

Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 198 000 zł na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

 

Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym. Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów.

 

W ramach przyznanych środków zakupiliśmy nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać zainteresowania:

 

Laboratorium druku 3D - drukarki 3D wraz z filamentem oraz komputerami

 

Wirtualne laboratorium chemiczne Empiriusz wraz z monitorem interaktywnym jest cyfrowym, odwzorowaniem laboratorium chemicznego. W pełni wyposażone w odczynniki chemiczne, szkło laboratoryjne i sprzęt potrzebny do wykonywania doświadczeń chemicznych, bezpieczne dla uczniów. Lekcje chemii z wykorzystaniem Wirtualnego Laboratorium Empiriusz pozwalają na przeprowadzenie doświadczeń chemicznych zalecanych do realizacji w podstawie programowej klasy 7. i 8

 

Laboratorium nauki programowania - klocki Lego Edukation SPIKE, BricQ Motion, zestawy robotów edukacyjnych Genibot z matami do kodowania, drewniane puzzle do nauki programowania z wykorzystaniem robotów edukacyjnych Ozobot. 

 

Laboratorium fizyki - zestawy edukacyjne do poglądowego nauczania fizyki w zakresie elektryczności i mechaniki ciał.

 

Laboratorium multimedialne - aparaty cyfrowe z funkcją rejestrowania obrazu wideo, statywy, gimbale mikrofony, miksery, monitory odsłuchowe, akcesoria i oprogramowanie umożliwiające nagrywanie oraz montaż filmów.

 

Pracownia techniczna - zestawy narzędzi technicznych, zestawy do zabaw konstrukcyjnych, układanki logiczne rozwijające umiejętności manualne, umożliwiające budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych. 

 

 

Kalendarium

Październik 2022
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Imieniny

biuletyn informacji publicznej

 

 
 

e-podręczniki

 

Librus Synergia

Szkoła z Misją

 

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 1017

W poprzednim tygodniu: 1224

W tym miesiącu: 6

W poprzednim miesiącu: 6069

Wszystkich: 255231