PROJEKT EDUKACYJNY EGZAMIN BEZ PORAŻKI

Utworzono dnia 26.03.2021

W bieżącym roku szkolnym uczniowie wszystkich klas ósmych wzięli udział w innowacyjnym projekcie polonistycznym, który miał na celu usystematyzowanie i utrwalenie wiadomości oraz umiejętności zawartych w podstawie programowej języka polskiego - tym samym sprawniejsze przygotowanie się do egzaminu kończącego szkołę podstawową. Projekt został przygotowany przez panią Wiesławę Błaż i Ewę Szeląg.

Ósmoklasiści pracowali nad zadaniami systematycznie - począwszy od października a skończywszy na marcu. Co dwa tygodnie przygotowywali fiszki z podanymi zagadnieniami zgromadzonymi wokół jednego tematu. W pierwszym semestrze obejmowały one fonetykę, składnię, lirykę, słowotwórstwo, epikę i teorię literatury, natomiast w drugim semestrze: fleksję, dramat jako rodzaj literacki, język poetycki, terminy językowe, kulturę języka i intencje wypowiedzi. Tak więc uczniowie zgromadzili cały wachlarz wyrazów, wyrażeń, sformułowań wraz z przykładami dotyczący języka polskiego jako przedmiotu tworząc swoistą skarbnicę wiedzy ósmoklasisty.

Technika prac była dowolna – zagadnienia można było napisać ręcznie lub stworzyć wersję drukowaną. Niektóre prace zadziwiały starannością pod względem treści jak i wykonania. Gratulujemy systematyczności, precyzji oraz doskonałych efektów technicznych.

Ewa Szeląg