PROJEKT EDUKACYJNY WODA = ŻYCIE

Utworzono dnia 26.03.2021

W ubiegłym roku szkolnym uczniowie klas piątych, szóstych, siódmych i ósmych rozpoczęli udział w interdyscyplinarnym projekcie edukacyjnym Woda = Życie, którego głównym celem było uświadomienie znaczenia wody dla istnienia życia na Ziemi. Ponadto istotne również było uwrażliwienie na problem kurczenia się zasobów wody oraz konieczności ich ochrony w życiu codziennym. Każdy z nas, bez względu na wiek, powinien mieć świadomość znaczenia wody w naszym życiu i w życiu przyrody. Powinniśmy również oszczędzać ją na wszelkie możliwe sposoby.

Podczas zajęć biologii, geografii i lekcji wychowawczych omawiano różnorodne zagadnienia dotyczące WODY. Uczniowie przygotowywali hasła o oszczędzaniu wody, ulotki propagujące prawidłowe gospodarowanie wodą. Wzięli również udział w konkursie fotograficznym. Należało wykonać zdjęcie naturalnych zbiorników wodnych znajdujących się w gminie Nowy Tomyśl. Prace były bardzo oryginalne i ciekawe zarówno pod względem treści jak i precyzyjnego ujęcia. Przykłady takich prac znajdują się poniżej. Zdjęcie z łódką wykonały Weronika i Emilia - uczennice klasy ósmej, natomiast ulotkę Kinga – uczennica klasy siódmej.

22 marca – jak co roku - na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Wody. W naszej szkole zostały przeprowadzone zajęcia ukazujące problematykę związaną z wodą. W zagadnieniu tym dominowały nauczycielki biologii i geografii, ale z uwagi na istotne znaczenie wody w naszym życiu do realizacji projektu przyłączyli się również wychowawcy klas przygotowując lekcje wychowawcze dotyczące w/w tematyki.

Czy wiecie, że ponad miliard ludzi na świecie cierpi z powodu braku dostępu do czystej wody pitnej? Oszczędzanie wody i prawidłowe gospodarowanie jest naszym obowiązkiem. Pamiętajmy: WODA = ŻYCIE.

Ewa Szeląg, Iwona Kaźmierowska

PROJEKT EDUKACYJNY WODA = ŻYCIE