SPOTKANIE PRZY KAWIE DLA UBOGICH

Utworzono dnia 08.06.2022

Ubodzy i potrzebujący dla naszej społeczności, byli i są nam zawsze bliscy. Nigdy obok nich nie przechodziliśmy obojętnie. Dlatego organizujemy im spotkania, aby poczuli się kochani i potrzebni. Zorganizowaliśmy dla nich spotkanie przy kawie w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa. Ale przedtem zorganizowaliśmy w szkole zbiórkę żywności dla nich. Przygotowaliśmy dwanaście paczek pełnych różnej żywności, puszki, makarony, środki kosmetyczne, słoiki z różną żywnością, dżemy, słodycze. Pomocą dla nas jest zawsze Opieka Społeczna, która pomaga nam zaprosić tych ubogich, którzy są podopiecznymi tej instytucji. Akcje tą wsparli nas anonimowi darczyńcy, sklepy cukiernicze, piekarnie, restauracje, którzy ofiarowali na stół, różnego rodzaju pieczywo, jak widać na zdjęciach. Każdy ubogi otrzymał bochenek chleba i obiad na wynos. Stół był świątecznie przygotowany przez małych misjonarzy. Różnego rodzaju ciasta, owoce, herbata, kawa, napoje i dobry nastrój towarzyszył temu spotkaniu. Kiedy wszyscy zasiedli do stołu przyszedł zaproszony gość, który pobłogosławił te pokarmy, pomodlił się z nami. To ks. Bartłomiej. Była także przedstawicielka Opieki Społecznej. W czasie tego spotkania nawiązała się życzliwa rozmowa między zaproszonymi gośćmi, a Małymi Misjonarzami, którzy byli organizatorami tego spotkania.

Dziękujemy w imieniu obdarowanych ubogich za włączenie wszystkich, którzy pomogli nam zorganizować tą uroczystość.

Kółko Misyjne, Renata Racz, Dorota Frąckowiak

SPOTKANIE PRZY KAWIE DLA UBOGICH