Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa nr 2

Szkoła Podstawowa nr 2

ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA

Utworzono dnia 09.04.2021
Czcionka:

Niezrównana i najważniejsza wartość w życiu każdego człowieka to ZDROWIE. Dzień Zdrowia jest obchodzony 7 kwietnia niemalże na całym świecie. Na czele tego święta stoi Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). W tym dniu promowany i obchodzony jest dobrostan fizyczny, psychiczny i emocjonalny. W tym też dniu promujemy zdrowy styl życia.

Jak świętowanie przebiegło w naszej szkole? Każdy uczeń celebrował go na swój sposób i we własnym zakresie - w końcu to my sami musimy zadbać o własne zdrowie. Z trzech propozycji wysuniętych przez członków SzPZ, można było wykorzystać wszystkie, jedną albo zaproponować własną. A oto one:

-      przygotowanie chociaż jednego posiłku składającego się wyłącznie ze zdrowych produktów, np. sałatka ze świeżych warzyw: sałata, pomidor, ogórek;

-      zadbanie o ruch na świeżym powietrzu, np. rodzinny spacer w parku, wspólne ćwiczenia na podwórku,

-      zadbanie o zdrowie psychiczne, czyli zrelaksowanie siebie i swojej rodziny poprzez wspólne posłuchanie ulubionej muzyki albo zagranie w grę planszową.

Niektórzy uczniowie podzielili się z nami formą spędzania tego wyjątkowego dnia, swoimi pomysłami czy realizacją naszych propozycji. „Dowody” potwierdzające zdrowotne działania przysłali w postaci zdjęć lub opisu. Uczniowie klasy IA - z uwagi na niezbyt korzystne warunki pogodowe w tym dniu - wykonywali w formie mapy myśli ilustracje dotyczące zdrowia. Ruch na świeżym powietrzu na pewno zrealizują jak tylko pojawi się słoneczko, a temperatura podniesie się chociaż o kilka stopni. 

„Chcę być zdrowa” to rysunek Kornelii Jarnót uczennicy klasy IA.

Zuzanna Mańka uczennica klasy VA w tym dniu postawiła na relaks z rodziną na świeżym powietrzu: rodzinny spacer na plac Niepodległości oraz zabawa na przydomowym podwórku. 

Z kolei uczennica klasy VIC Antonina Pieprzyk zaproponowała trzy zdrowe posiłki: surówkę z rzepy, jabłka i szczypiorku, owocową sałatkę z naturalnym jogurtem, surówkę z brokułem, serkiem feta, żurawiną i słonecznikiem. Dla zdrowia psychicznego - rodzinną grę 5 sekund.

Uczennica klasy VIF Natalia Filipowicz połączyła wszystkie trzy możliwości i przygotowała sałatkę owocową, spędziła czas z rodziną na świeżym powietrzu oraz zorganizowała przejażdżkę rowerową.

Kolejną propozycją świętowania Dnia Zdrowia są trzy posiłki Amelii Jarnót z klasy VIIB. Na śniadanie placki z mleka owsianego i banana, na obiad domowa pizza na cieście francuskim z oliwkami, ziołami i brokułem, natomiast na kolację pieczona cukinia i rukola z ryżowym makaronem. 

Ostatnie dwie propozycje spędzania Dnia Zdrowia nadesłały uczennice klasy VIIIA. Marta Kałek przygotowała na kolację zdrową kanapkę bogatą w witaminy C i A, natomiast Zuzanna Pazderska udostępniła fotografię, na której zaprezentowała swój i jej mamy sposób na relaks – morsowanie.

Jestem przekonana, że wszyscy spędziliśmy ten dzień akcentując zdrowie. Jestem też przekonana, że każdego dnia każdy z nas dba o swoje zdrowie, bo zdrowie jest wartością nadrzędną.

Ewa Szeląg – koordynator SzPZ

ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA

Utworzono dnia 09.04.2021, 09:55

Kalendarium

Maj 2021
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Imieniny

biuletyn informacji publicznej

 

usługa office365

 
 

e-podręczniki

 

Librus Synergia

Szkoła z Misją

 

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 566

W poprzednim tygodniu: 888

W tym miesiącu: 708

W poprzednim miesiącu: 3592

Wszystkich: 185310