XX OGÓLNOPOLSKI KONKURS MISYJNY ,,MÓJ SZKOLNY KOLEGA Z MISJI’’ - ROZSTRZYGNIĘTY!

Utworzono dnia 21.06.2021

Nasza szkoła od wielu lat bierze udział w tym konkursie. Tematyką tegorocznego konkursu było ,,Bohaterowie misji’’. Konkurs „Mój Szkolny Kolega z Misji” ma zasięg ogólnopolski i skierowany jest do wszystkich uczniów oraz nauczycieli szkół podstawowych. Organizatorami i realizatorami Konkursu jest Dzieło Pomocy „Ad Gentes” Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, przy współpracy dyrektorów i nauczycieli szkół podstawowych i gimnazjalnych.

W skład Komitetu Organizacyjnego Konkursu wchodzą m. in.: dyrektor Dzieła Pomocy „Ad Gentes” KEP, sekretarz Komisji Episkopatu Polski ds. Misji oraz Dyrektor Centrum Formacji Misyjnej. Zadaniem Dzieła Pomocy "Ad Gentes" jest przygotowanie i prawidłowe przeprowadzenie konkursu.

Patronat honorowy Konkursu objęli: pan Dariusz Piontkowski, J. E. abp Salvatore Pennacchio, J.E. bp Jerzy Mazur.

Celem konkursu było:

• rozwijanie w uczniach wrażliwości i budzenie ducha solidarności z dziećmi i młodzieżą w najuboższych krajach świata;
  • integracja uczniów wokół idei otwartości na inne kultury i tolerancji;
  • motywowanie społeczności szkolnych do podejmowania różnorodnych inicjatyw misyjnych;
  • poznanie rzeczywistości misyjnej i pracy polskich misjonarzy;
  • przybliżenie pracy polskich misjonarek i misjonarzy na placówkach misyjnych;
  • promocja nauczycieli wspierających pracę na rzecz misji.

Jubileuszowy temat edycji Konkursu „Mój szkolny kolega z misji” został poświęcony misjonarkom i misjonarzom – cichym i odważnym bohaterom misji.

Wzięliśmy udział w konkursie na trzech etapach edukacyjnych: I- klasy 1-3, II – klasy 4-6 i III- klasy 7-8

W kategorii muzycznej po raz pierwszy zajęliśmy I miejsce w Polsce. Wielka to radość dla nas, bo to miejsce zajęła uczennica klasy 3c- Nadia Jankun. Napisała sama słowa do piosenki pt: ,,Misjonarze”. Zagrała na akordeonie do melodii ,,Barka”. Wyróżnienie otrzymały uczennice z klasy 3c-Joanna Nowotarska, Barbara Ambrozik i Julia Wójcik. Napisały samodzielnie tekst do piosenki, której dały tytuł ,,Dzieci w Afryce”. Słowa i muzyka własne wykonanie.

Natomiast w kategorii scenariusze lekcji, II miejsce otrzymała Pani Dorota Frąckowiak, nauczycielka języka polskiego.

Gratulujemy zwycięzcom! Szkoda, że nie mogliśmy pojechać do Warszawy po odbiór nagród, ale wręczył je nagrodzonym Pan Dyrektor Marek Polcyn.

Renata Racz koordynator konkursu

Utworzono dnia 21.06.2021, 15:51