ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

Utworzono dnia 26.06.2022

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2021/2022 odbyła się w naszej szkole w piątek 24 czerwca 2022 r. O godzinie 9:00 na boisku szkolnym spotkali się uczniowie klas 1 – 7.

Uczniowie klas 1 – 7 szczególnie wyróżniający się w nauce i zachowaniu otrzymali świadectwa z wyróżnieniem z rąk pani dyrektor oraz nagrodę ufundowaną przez radę rodziców, pozostali uczniowie otrzymali świadectwa od wychowawców w klasach.

O tym, jak bardzo starali się w minionym roku szkolnym świadczy między innymi ogromna ilość nagród: stu dziewiętnastu uczniów z klas 4 – 7 odebrało świadectwa z wyróżnieniem, dwudziestu pięciu otrzymało odznakę WZOROWY UCZEŃ.

Ponadto wręczono certyfikaty potwierdzające tytuł złotej lub srebrnej klasy.

Tytuł „ZŁOTA KLASA” uzyskała klasa:

• 5 B – średnia ocen 4,87

Tytuł „SREBRNA KLASA” uzyskały klasy:

• 5 C – średnia ocen 4,63
  • 7 A – średnia ocen 4,55
  • 5 A – średnia ocen 4,50

Wzorem lat ubiegłych w tym roku szkolnym przeprowadzony został konkurs na Najlepszego Sportowca Szkoły. Konkurs trwał cały rok, a jego celem była popularyzacja sportu i masowy udział w zawodach sportowych różnego szczebla. Nagrody otrzymali:

W kategorii dziewcząt:

III miejsce - Natasza Kubicka 6A

II miejsce - Maja Ochla 7A

I miejsce - Amelia Waleńska 7A

W kategorii chłopców:

III miejsce - Adam Kałek 5C

II miejsce - Jędrzej Bąk 7C

I miejsce - Bartosz Bambecki 7E

O godzinie 11:00 w hali sportowej zebrali się uczniowie klas ósmych, by w uroczysty sposób zakończyć naukę w murach naszej szkoły. W tej szczególnej chwili towarzyszyli im dyrekcja szkoły, wychowawcy klas, rodzice a także zaproszeni goście: burmistrz Nowego Tomyśla pani Grażyna Pogonowska, emerytowany dyrektor szkoły - pan Marek Polcyn, Proboszcz Parafii NSPJ ks. Krzysztof Ratajczak oraz Prezydium Rady Rodziców.

Uroczystość rozpoczęła się polonezem w wykonaniu absolwentów. Następnie dokonano ceremonii przekazania sztandaru szkoły młodszym koleżankom i kolegom.

Koniec roku to czas podsumowań i wyróżnień. Pani Dyrektor szkoły – mgr Mirosława Jurga w swym przemówieniu podkreśliła, że był to rok szczególny, pełen wyzwań. Pogratulowała uczniom, którzy wyróżnili się w nauce oraz odnieśli sukcesy w konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych. Podziękowała nauczycielom za zaangażowanie. Podziękowania skierowała również w stronę pracowników administracji i obsługi oraz rodziców.

Uczniowie klas ósmych odebrali szereg nagród i wyróżnień. Świadectwa ukończenia szkoły z wyróżnieniem uzyskało sześćdziesięciu absolwentów.

Tradycją szkoły stało się przyznanie tytułu najlepszego absolwenta.

Najlepszym Absolwentem Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Skłodowskiej – Curie w roku szkolnym 2021/2022 został:

Piotr Jan Baranowski uczeń klasy 8 B.

Ponadto jedenastu absolwentów odebrało odznakę „Wzorowy Uczeń”, klasa 8 B uzyskała tytuł „Złota Klasa” - średnia ocen klasy 4,84.

Uczniowie klas ósmych również brali udział w rywalizacji o tytuł Najlepszego Sportowca. Nagrody otrzymali:

W kategorii dziewcząt:

III miejsce - Martyna Gniadek 8A

II miejsce - Dominika Świderska 8B

I miejsce - Malwina Janecka 8A

W kategorii chłopców:

III miejsce - Kacper Koga 8C

II miejsce - Marcel Adamczak 8D

I miejsce - Bartosz Michalak 8B

Sześciu absolwentów uzyskało tytuł „Najlepszy z Najlepszych w dziedzinie nauki, artystycznej i sportowej” i odebrało z rąk burmistrza Nowego Tomyśla – pani Grażyny Pogonowskiej list gratulacyjny oraz nagrodę pieniężną za szczególne osiągnięcia.

W dziedzinie nauki: Adrian Kaczmarek; w dziecinie artystycznej: Amelia Jarnót; w dziedzinie sportu: Martyna Gniadek, Zuzanna Dołżańska, Jakub Jankowicz, Kacper Koga.

Podziękowania za ośmioletnią naukę, trud i zaangażowanie oraz opiekę, w imieniu absolwentów złożyła uczennica klasy 8 A Martyna Gniadek. Uczennica klasy 7 D – Elżbieta Bobrowka pożegnała absolwentów w imieniu całej społeczności szkolnej.

Do gratulacji i życzeń przyłączył się również były już dyrektor szkoły pan Marek Polcyn, który zwrócił się do absolwentów z ciepłymi słowami.

Na zakończenie uczniowie klasy 8B wręczyli nauczycielom pamiątkowe certyfikaty. Absolwenci zaprezentowali krótki program artystyczny; były wzruszające utwory zagrane na pianinie, piosenki oraz wesoły taniec.

Rok szkolny 2021/2022 zakończył się. Wszyscy uczniowie naszej szkoły udali się na zasłużony wypoczynek. Życzymy im przyjemnego wypoczynku w letnim słońcu oraz powodzenia w nowym roku szkolnym 2022/23 w wybranych szkołach.

Grażyna Stachecka

GALERIE: