POWIATOWE SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

Utworzono dnia 29.09.2022

W dniu 28 września w Bolewicku przy Szkolnym Schronisku Młodzieżowym już po raz kolejny odbyły się Mistrzostwa powiatu nowotomyskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Były to pierwsze zawody w roku szkolny 2022/23. Spragnieni walki sportowcy, walczyli o najwyższe miejsca na podium. W tym roku dopisała ogromna frekwencja pojawiły się prawie wszystkie szkoły z powiatu nowotomyskiego.

Celem tej imprezy – była popularyzacja biegów jako najbardziej naturalnej formy ruchu wśród dzieci i młodzieży szkolnej, kształtowanie właściwych postaw i zachowania podczas rozgrywek sportowych – propagowanie zasady fair play. Wyłonienie mistrzów powiatu w poszczególnych kategoriach wiekowych, którzy będą reprezentować nasz powiat na zawodach wojewódzkich.

Końcowa klasyfikacja szkół

Igrzyska dzieci:

Dziewczęta:

I miejsce - SP nr 1 Nowy Tomyśl

II miejsce - SP nr 2 Nowy Tomyśl

III miejsce - SP Opalenica

Skład naszej drużyny: Hanna Bielawa, Kornelia Frąckowiak, Marta Karpińska, Natasza Kubicka, Natasza Lemańska, Aleksandra Łangowicz, Hanna Strzelecka.

Chłopcy:

I miejsce - SP Opalenica

II miejsce - SP nr 1 Nowy Tomyśl

III miejsce - SP Zbąszyń

VII miejsce – SP 2 Nowy Tomyśl

Skład drużyny: Filip Dankowski, Adam Kałek, Mikołaj Kańduła, Miłosz Łodyga, Wiktor Mikołajczyk, Wojciech Wojtanowski.

Igrzyska młodzieży szkolnej:

Dziewczęta:

I miejsce - SP Zębowo

II miejsce - SP nr 1 Nowy Tomyśl

III miejsce - SP Opalenica

IV miejsce – SP nr 2 Nowy Tomyśl

Skład drużyny: Maria Dominiak, Maja Ochla, Nadia Pawłowska, Liwia Rau, Wiktoria Rościszewska, Amelia Waleńska, Nicola Biniak.

Anna Jankowicz

POWIATOWE SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE