Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa nr 2

Szkoła Podstawowa nr 2

Świetlica

Czcionka:

Świetlica szkolna jest miejscem, w którym uczniowie naszej szkoły mogą miło, przyjemnie i pożytecznie spędzić czas przed i po lekcjach oraz w oczekiwaniu na zajęcia dodatkowe. 

Świetlica szkolna czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 6.30 do 16.00.

Głównym celem działalności naszej świetlicy jest zapewnienie uczniom opieki w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych. Dodatkowo dzieci przebywające w świetlicy biorą udział w licznych zajęciach organizowanych przez opiekunów. W tym roku są to m.in.: zajęcia plastyczne, czytelnicze, ruchowe, muzyczne, gry i zabawy stolikowe. Nasi uczniowie biorą również udział w szeregu zabaw tematycznych.

Uczniowie mają czas na swobodne zabawy zgodnie ze swoimi zainteresowaniami, korzystają także z licznych gier i zabawek zgromadzonych w świetlicy. Dzieci mają również możliwość oglądania ulubionych filmów animowanych czy słuchania muzyki. Wśród wielu różnorodnych form zajęć świetlicowych najbardziej lubianymi przez dzieci są zajęcia o charakterze plastyczno-technicznym oraz zabawy ruchowe, dlatego też poświęca się im dużo czasu. Dzieci równie chętnie odrabiają prace domowe pod czujnym okiem wychowawców świetlicy, którzy służą im pomocą w każdej chwili. Dużym zainteresowaniem cieszą się zabawy ruchowe na placu zabaw czy boisku sportowym.

W naszej świetlicy wdrażamy uczniów do przestrzegania przyjętych zasad, wyrażania własnych potrzeb, staramy się wyrobić w wychowankach umiejętność nawiązywania kontaktów z innymi i zgodnego współdziałania w grupie.

Alicja Geisler

AKTUALNOŚCI:

ŚWIETLICOWA OLIMPIADA SPORTOWA

Utworzono dnia 28.06.2021

Tradycyjnie już na przełomie maja i czerwca zorganizowana została Świetlicowa Olimpiada Sportowa. W tym roku, ze względu na sytuację epidemiczną, konkurencje rozgrywane były w poszczególnych grupach świetlicowych. Dzieci uczestniczyły w czterech konkurencjach sportowych na boisku szkolnym.

Wychowawczynie świetlicy

czytaj dalej na temat: ŚWIETLICOWA OLIMPIADA SPORTOWA

PASOWANIE NA ŚWIETLIKA

Utworzono dnia 08.02.2021

W czwartek 28 stycznia i w piątek 5 lutego, w naszej szkole zorganizowano Pasowanie na Świetlika. W tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa, uroczystość miała wyjątkowo skromny charakter. Aktu pasowania na świetlika nowo przyjętych dzieci dokonała kierownik świetlicy Alicja Geisler.

Wychowawcy świetlicy

czytaj dalej na temat: PASOWANIE NA ŚWIETLIKA

ROZSTRZYGNIĘCIE ŚWIETLICOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

Utworzono dnia 07.11.2020

Świetlicowy Konkurs Plastyczny „Jesienne liście” rozstrzygnięty! Konkurs przeznaczony był dla wszystkich świetlików klas od pierwszej do ósmej. Pierwsze miejsca i wyróżnienia przyznane w kategoriach wiekowych:

Zespół wychowawców świetlicy

czytaj dalej na temat: ROZSTRZYGNIĘCIE ŚWIETLICOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

KONKURS PLASTYCZNY „JESIENNE LIŚCIE”

Utworzono dnia 04.10.2020

Wychowawcy świetlicy szkolnej zapraszają wszystkich podopiecznych do wzięcia udziału w konkursie plastycznym “Jesienne liście”

Zespół wychowawców świetlicy

czytaj dalej na temat: KONKURS PLASTYCZNY „JESIENNE LIŚCIE”

WAKACYJNY PAKIET DLA ŚWIETLIKÓW!

Utworzono dnia 28.06.2020

Kochane świetliki! Nie chcemy by dopadła Was nuda w wakacje, dlatego prezentujemy kilka propozycji ciekawego spędzania czasu. Mamy nadzieję, że skorzystacie z naszych pomysłów! Życzymy Wam udanych i ciekawych wakacji!

Zespół wychowawców świetlicy

czytaj dalej na temat: WAKACYJNY PAKIET DLA ŚWIETLIKÓW!

ŚWIETLICOWY KONKURS FOTOGRAFICZNY ROZSTRZYGNIĘTY!

Utworzono dnia 28.06.2020

Świetlicowy Konkurs Fotograficzny „OKIEM MŁODEGO FOTOGRAFA – NOWY TOMYŚL I OKOLICE” rozstrzygnięty! Konkurs przeznaczony był dla wszystkich uczniów klas od pierwszej do szóstej. Celem konkursu było rozwijanie wrażliwości na piękno przyrody ożywionej i nieożywionej, poczucia estetyki, odkrywanie i propagowanie uroków naszego regionu, wykazanie się umiejętnościami fotograficznymi.

Wychowawcy świetlicy

czytaj dalej na temat: ŚWIETLICOWY KONKURS FOTOGRAFICZNY ROZSTRZYGNIĘTY!

ZAŁĄCZNIKI:

								

Wniosek

Utworzono dnia 24.03.2021, 13:48

wniosek o zamiarze korzystania dziecka z zajęć opiekuńczych/nauki zdalnej w szkole.

Karta zgłoszenia na obiady

Utworzono dnia 02.12.2020, 09:04

Regulamin świetlicy szkolnej

Utworzono dnia 31.08.2020, 08:33

Karta zgłoszenia dziecka do świetlicy szkolnej

Utworzono dnia 31.08.2020, 08:33

Kalendarium

Lipiec 2021
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Imieniny

biuletyn informacji publicznej

 

usługa office365

 
 

e-podręczniki

 

Librus Synergia

Szkoła z Misją