Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa nr 2

Szkoła Podstawowa nr 2

Świetlica

Czcionka:

Świetlica szkolna jest miejscem, w którym uczniowie naszej szkoły mogą miło, przyjemnie i pożytecznie spędzić czas przed i po lekcjach oraz w oczekiwaniu na zajęcia dodatkowe. 

Świetlica szkolna czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 6.30 do 16.00.

Głównym celem działalności naszej świetlicy jest zapewnienie uczniom opieki w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych. Dodatkowo dzieci przebywające w świetlicy biorą udział w licznych zajęciach organizowanych przez opiekunów. W tym roku są to m.in.: zajęcia plastyczne, czytelnicze, ruchowe, muzyczne, gry i zabawy stolikowe. Nasi uczniowie biorą również udział w szeregu zabaw tematycznych.

Uczniowie mają czas na swobodne zabawy zgodnie ze swoimi zainteresowaniami, korzystają także z licznych gier i zabawek zgromadzonych w świetlicy. Dzieci mają również możliwość oglądania ulubionych filmów animowanych czy słuchania muzyki. Wśród wielu różnorodnych form zajęć świetlicowych najbardziej lubianymi przez dzieci są zajęcia o charakterze plastyczno-technicznym oraz zabawy ruchowe, dlatego też poświęca się im dużo czasu. Dzieci równie chętnie odrabiają prace domowe pod czujnym okiem wychowawców świetlicy, którzy służą im pomocą w każdej chwili. Dużym zainteresowaniem cieszą się zabawy ruchowe na placu zabaw czy boisku sportowym.

W naszej świetlicy wdrażamy uczniów do przestrzegania przyjętych zasad, wyrażania własnych potrzeb, staramy się wyrobić w wychowankach umiejętność nawiązywania kontaktów z innymi i zgodnego współdziałania w grupie.

Alicja Geisler

AKTUALNOŚCI:

POMYSŁY NA DOBRĄ ZABAWĘ KAŻDEGO DNIA

Utworzono dnia 06.04.2020

Szklane kulki czyli dunie – każdy z Was je zna. Zachęcamy dzisiaj do wykorzystania pudełka po butach i stworzenia własnej gry. Proponujemy także przygotowanie dla najbliższych „Słoiczka szczęścia”, który sprawi im wiele radości w tych trudnych dniach. Możecie również sprawdzić swoją pamięć i zagrać w poszukiwanie słówek. 

Życzymy udanej zabawy – wychowawcy świetlicy

czytaj dalej na temat: POMYSŁY NA DOBRĄ ZABAWĘ KAŻDEGO DNIA

ZAKRĘĆ ŚLIMACZKA NA PISACZKA!

Utworzono dnia 03.04.2020

Kochane świetliki! Wystarczą papier kolorowy, klej, nożyczki, kredki i pisaczki, by powstały cudne, kolorowe ślimaczki. Zachęcamy Was do stworzenia ślimaków wielu, by stanowiły wiosenną ozdobę Waszego pokoju!

Miłej zabawy życzy zespół wychowawców świetlicy

czytaj dalej na temat: ZAKRĘĆ ŚLIMACZKA NA PISACZKA!

TEATRZYK CIENI TO SUPER ZABAWA!

Utworzono dnia 02.04.2020

Czy zastanawialiście się kiedyś, co można stworzyć z cieni różnych przedmiotów? Chcemy Was dzisiaj zachęcić do wykorzystania własnych rąk i wyobraźni do stworzenia teatrzyku cieni. Wy sami oraz rodzice możecie sprawdzić się w roli aktorów. Zabawę polecamy każdemu dziecku bez względu na wiek.

Zespół wychowawców świetlicy

czytaj dalej na temat: TEATRZYK CIENI TO SUPER ZABAWA!

GDY ŚPIEWAJĄCE BRZDĄCE ZAPRASZAJĄ - WTEDY RĘCE I NOGI SIĘ RUSZAJĄ!

Utworzono dnia 01.04.2020

Dzisiaj proponujemy Wam odrobinę ruchu! Co jednak, gdy warunki temu nie sprzyjają? Jeśli nie możecie wyjść z domu wtedy, gdy macie na to ochotę? Otóż ruszajcie się bez wychodzenia z domu! Najlepszym sposobem na to będzie TANIEC!

Zespół wychowawców świetlicy

czytaj dalej na temat: GDY ŚPIEWAJĄCE BRZDĄCE ZAPRASZAJĄ - WTEDY RĘCE I NOGI SIĘ RUSZAJĄ!

KRÓLEWNA ŚNIEŻKA - MOC PRAWDOMÓWNOŚCI I ODWAGI

Utworzono dnia 31.03.2020
Dziś zabieramy Was do krainy baśni i bajek. Co to jest prawdomówność i odwaga? Dowiecie się tego oglądając znaną baśń pt. Królewna Śnieżka.  link z propozycją bajki - https://www.cda.pl/video/3508222ae Pomyślcie, kto w baśni Królewna Śnieżka...
czytaj dalej na temat: KRÓLEWNA ŚNIEŻKA - MOC PRAWDOMÓWNOŚCI I ODWAGI

NIE MUSISZ MIEĆ DROŻDŻY, ŻEBY MIEĆ PIZZĘ!

Utworzono dnia 30.03.2020

Przedstawiamy pomysł na pyszną kolację! Pizza zrobiona w domu dla dziecka będzie smaczna, i co najważniejsze może być zdrowa. W dodatku możecie zrobić ją wspólnie ze swoją pociechą. Samo przygotowywanie będzie czystą frajdą, nie mówiąc już o późniejszym...

czytaj dalej na temat: NIE MUSISZ MIEĆ DROŻDŻY, ŻEBY MIEĆ PIZZĘ!

Kalendarium

Kwiecień 2020
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Imieniny

Biuletyn Informacji Publicznej

Office 365