Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa nr 2

Szkoła Podstawowa nr 2

Szkoła partnerska

Czcionka:

WSPÓŁPRACA ZAGRANICZNA Z PARTNERSKĄ SZKOŁĄ PODSTAWOWĄ W GRÜNTAL, GMINA BIESENTHAL W NIEMCZECH.

Współpraca między partnerskimi szkołami w Nowym Tomyślu i Grüntal została zapoczątkowana w marcu 2000 roku poprzez podpisanie wstępnej umowy. Szczegółowa umowa o wzajemnej współpracy została podpisana przez dyrektorów obu szkół 1 czerwca 2001r. podczas wizyty w Grüntal. 

Od roku 2000 szkoły bardzo aktywnie realizują współpracę w zakresie wymiany doświadczeń edukacyjnych, poznawczych, kulturalnych i sportowych. Każdego roku uczniowie obu szkół dwukrotnie uczestniczyli we wspólnych przedsięwzięciach, raz w Nowym Tomyślu, raz w Grüntal w Niemczech. W każdym spotkaniu uczestniczyło około 35 uczniów z obu szkół wraz z opiekunami. Wzajemne kontakty nie ograniczają się jedynie do wymian pomiędzy szkołami. Uczniowie nawiązują przyjaźnie, korespondują ze sobą. Stanowi to bodziec do pogłębiania znajomości języków obcych. Podczas wspólnych spotkań gospodarze starają się jak najbardziej uatrakcyjnić pobyt swoim gościom przez wspólne wycieczki, prezentowanie najciekawszych zakątków miasta i okolic, realizację wspólnych projektów, rozgrywki sportowe, zabawy, udział w lekcjach i warsztatach. 

Nauczyciele wymieniają się doświadczeniami zawodowymi, opowiadają o swoich sukcesach, prowadzą pokazowe lekcje, prezentują metody i formy pracy z uczniami. Wzajemne kontakty inspirują do nowych działań. 

Duże zaangażowanie dyrektorów obu szkół: Klausa Blanka i Marka Polcyna nadało tej współpracy wyjątkowy charakter.

 

AKTUALNOŚCI:

WYJAZD DO NIEMIEC W RAMACH WSPÓŁPRACY PARTNERSKIEJ ZE SZKOŁĄ PODSTAWOWĄ W GRÜNTAL

Utworzono dnia 16.10.2019

W dniu 27 września bieżącego roku odbyło się kolejne spotkanie na terenie Niemiec w ramach współpracy zagranicznej uczniów naszej szkoły z uczniami ze Szkoły Podstawowej z Grüntal. Wczesnym rankiem, o godzinie 6:30 wyruszyliśmy na spotkanie z naszymi przyjaciółmi w miejscowości Criewen, gdzie mieści się siedziba Parku Narodowego Doliny Dolnej Odry.

Honorata Marzyńska-Chudzik

czytaj dalej na temat: WYJAZD DO NIEMIEC W RAMACH WSPÓŁPRACY PARTNERSKIEJ ZE SZKOŁĄ PODSTAWOWĄ W GRÜNTAL

SPOTKANIE Z UCZNIAMI I NAUCZYCIELAMI Z ZAPRZYJAŹNIONEJ SZKOŁY W GRÜNTAL

Utworzono dnia 16.10.2019

W piątek, 24 maja 2019 roku w słoneczny ranek 36 uczniów z naszej szkoły pod opieką nauczycieli: dyrektora Marka Polcyna, Hanny Kowalskiej, Honoraty Marzyńskiej – Chudzik, Anny Małeckiej, Jolanty Warkockiej – Patalas i Joanny Adamczak wyruszyli na spotkanie z grupą uczniów i nauczycieli ze szkoły z Niemiec. 

Honorata Marzyńska - Chudzik

czytaj dalej na temat: SPOTKANIE Z UCZNIAMI I NAUCZYCIELAMI Z ZAPRZYJAŹNIONEJ SZKOŁY W GRÜNTAL

WIZYTA UCZNIÓW I NAUCZYCIELI Z GRÜNTAL

Utworzono dnia 06.01.2021

W ramach współpracy zagranicznej w piątek 25 maja 2018 r. gościliśmy w naszej szkole grupę 35 uczniów wraz z dyrektorem i nauczycielami z zaprzyjaźnionej szkoły w Grüntal. Wspólnie z grupą uczniów naszej szkoły i opiekunami: dyrektorem Markiem Polcynem, Honoratą Marzyńską – Chudzik, Anną Maniecką, Jolantą Warkocką – Patalas oraz Adamem Polańskim spędziliśmy aktywnie cały dzień.

opiekunowie

czytaj dalej na temat: WIZYTA UCZNIÓW I NAUCZYCIELI Z GRÜNTAL

WYCIECZKA DO NIEMIEC W RAMACH WYMIANY ZAGRANICZNEJ ZE SZKOŁĄ PODSTAWOWĄ W GRÜNTAL

Utworzono dnia 19.10.2018

W piątek, 21 września 2018 roku wcześnie rano uczniowie naszej szkoły wyruszyli z kolejną wizytą do zaprzyjaźnionej niemieckiej szkoły w Grüntal.

Marek Polcyn

czytaj dalej na temat: WYCIECZKA DO NIEMIEC W RAMACH WYMIANY ZAGRANICZNEJ ZE SZKOŁĄ PODSTAWOWĄ W GRÜNTAL

UROCZYSTE POŻEGNANIE DYREKTORA PARTNERSKIEJ SZKOŁY W GRÜNTAL KLAUSA BLANCKA

Utworzono dnia 14.12.2017

W dniu 10 listopada 2017r. dyrektor szkoły Marek Polcyn wraz z wicedyrektorkami: Mirosławą Jurgą i Hanną Kowalską uczestniczyli w uroczystości pożegnania dyrektora partnerskiej szkoły z Niemiec w Grüntal pana Klausa Blancka, w związku z jego przejściem na emeryturę.

Marek Polcyn

czytaj dalej na temat: UROCZYSTE POŻEGNANIE DYREKTORA PARTNERSKIEJ SZKOŁY W GRÜNTAL KLAUSA BLANCKA

GOŚCIE Z GRÜNTAL

Utworzono dnia 06.01.2021

W ramach współpracy zagranicznej w piątek 20 maja 2016 r. gościliśmy w naszej szkole grupę 34 uczniów wraz z wicedyrektorką i nauczycielami z zaprzyjaźnionej szkoły w Grüntal. Wspólnie z 36 osobową grupą uczniów naszej szkoły i opiekunami: panem dyrektorem Markiem Polcynem, Hanną Kowalską, Honoratą Marzyńską – Chudzik, Dominiką Wichtowską, Anną Jankowicz oraz Adamem Polańskim spędziliśmy bardzo aktywnie cały dzień.

Hanna Kowalska

czytaj dalej na temat: GOŚCIE Z GRÜNTAL

Kalendarium

Październik 2022
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Imieniny

biuletyn informacji publicznej

 

 
 

e-podręczniki

 

Librus Synergia

Szkoła z Misją