UROCZYSTE POŻEGNANIE DYREKTORA PARTNERSKIEJ SZKOŁY W GRÜNTAL KLAUSA BLANCKA

Utworzono dnia 14.12.2017

W dniu 10 listopada 2017r. dyrektor szkoły Marek Polcyn wraz z wicedyrektorkami: Mirosławą Jurgą i Hanną Kowalską uczestniczyli w uroczystości pożegnania dyrektora partnerskiej szkoły z Niemiec w Grüntal pana Klausa Blancka, w związku z jego przejściem na emeryturę. Dyrektor Klaus Blanck od samego początku tj. od 1999 roku uczestniczył w wymianie zagranicznej między naszymi szkołami. Cały czas jej trwania współorganizował ją, był pomysłodawcą wielu działań, konsekwentnie ją wspierał i rozwijał. Na stanowisku dyrektora szkoły w Grüntal przepracował 31 lat.

W uroczystości pożegnania, która odbyła się w szkolnej sali sportowej uczestniczyli uczniowie i nauczyciele szkoły, rodzice przedstawiciele lokalnych władz i delegacja naszej szkoły. Były występy artystyczne przygotowane przez uczniów, nauczycieli i zaproszonych gości oraz przede wszystkim gorące i serdeczne słowa podziękowań, kwiaty, upominki i życzenia oraz wdzięczność i uznanie za pracę odchodzącego dyrektora na emeryturę. Całość uroczystości przebiegała w wesołej i przyjaznej atmosferze. Dyrektor naszej szkoły Marek Polcyn podczas swego wystąpienia przekazał oficjalne i serdeczne podziękowanie za zaangażowanie i duży wkład pracy w rozwój wzajemnej współpracy między naszymi szkołami.  Przekazał życzenia dobrego zdrowia, możliwości realizacji nowych pomysłów oraz spełnienia marzeń dyrektorowi Blanckowi.

Po zakończeniu uroczystości była okazja porozmawiać z „nową” dyrekcją oraz z innymi nauczycielami na temat naszej dalszej współpracy. Ustaliliśmy, że po rocznym okresie „zawieszenia” naszych wspólnych kontaktów wszystko wraca do normy i w dniu 25 maja 2018r. będziemy gościć w naszej szkole 35 osobową grupę uczniów wraz z nauczycielami z Niemiec.

Marek Polcyn

UROCZYSTE POŻEGNANIE DYREKTORA PARTNERSKIEJ SZKOŁY W GRÜNTAL KLAUSA BLANCKA