WIZYTA UCZNIÓW I NAUCZYCIELI Z GRÜNTAL

Utworzono dnia 06.01.2021

W ramach współpracy zagranicznej w piątek 25 maja 2018 r. gościliśmy w naszej szkole grupę 35 uczniów wraz z dyrektorem i nauczycielami z zaprzyjaźnionej szkoły w Grüntal. Wspólnie z grupą uczniów naszej szkoły i opiekunami: dyrektorem Markiem Polcynem, Honoratą Marzyńską – Chudzik, Anną Maniecką, Jolantą Warkocką – Patalas oraz Adamem Polańskim spędziliśmy aktywnie cały dzień.

W tym roku, podczas jednodniowej wizyty nasi goście oraz uczniowie naszej szkoły rozpoczęli wspólny dzień od wizyty w poznańskim Ogrodzie Zoologicznym – Nowe ZOO, który jest drugim pod względem powierzchni ogrodem zoologicznym w Polsce. Zajmuje obszar 120,68 ha usytuowanych na pagórkowatym terenie leśnym z sześcioma rozległymi stawami o łącznej powierzchni ponad 13 ha, stanowiąc naturalne siedlisko fauny krajowej. Rozległy teren Nowego Zoo można zwiedzać na pieszo lub podróżować wożącymi turystów składami kolejki parkowo-ogrodowej. Po atrakcjach w ZOO zadowoleni lecz trochę zmęczeni upałem wycieczkowicze ochłodę i relaks znaleźli w aquaparku w Tarnowie Podgórnym.

Po powrocie do szkoły i zjedzeniu ciepłego posiłku dzieci miały możliwość wykazania się sprawnością fizyczną oraz kondycją poprzez udział w rozgrywkach sportowych. Dziewczynki grały w „kastenball - niemieckie dwa ognie”, a chłopcy rozegrali mecz piłki nożnej.

Uczniowie świetnie się bawili, a niektórzy nawiązali bliższe relacje ze swoimi kolegami z Niemiec. Spotkanie było owocne i udane, gdyż dzieci w krótkim czasie miały okazje zobaczyć wiele ciekawych miejsc i nawiązać nowe znajomości. Teraz z niecierpliwością czekają na ponowne spotkanie we wrześniu w Grüntal.

opiekunowie

WIZYTA UCZNIÓW I NAUCZYCIELI Z GRÜNTAL