Wizyta w Grüntal

Utworzono dnia 01.10.2015

Dnia 25 września 2015 roku o godz. 6:15 uczniowie naszej szkoły wyruszyli z kolejną wizytą do zaprzyjaźnionej niemieckiej szkoły w Grüntal. W wymianie brało udział 35 uczniów  naszej szkoły z klas piątych i szóstych pod opieką czterech nauczycieli: pani Hanny Kowalskiej, Honoraty Marzyńskiej, Dominiki Wichtowskiej oraz pana Macieja Bielawy.

W tym roku podczas jednodniowej wizyty dzieci zwiedziły Park Filmowy Babelsberg w Poczdamie, gdzie miały możliwość uczestniczyć w różnych formach rozrywki. Bardzo ciekawym elementem tej wizyty było obserwowanie pokazu kaskaderskiego. Kolejnym punktem wizyty w Niemczech była objazdowa wycieczka autokarem po Poczdamie. Widzieliśmy wiele interesujących miejsc, między innymi budynek tamtejszego Parlamentu. Przed wycieczką uczniowie otrzymali mini przewodnik po mieście w formie notatek wraz ze zdjęciami, co ułatwiło orientację w terenie.

Późnym popołudniem udaliśmy się do szkoły w Grüntal, gdzie uczniowie najpierw zjedli ciepły posiłek a następnie uczestniczyli w dyskotece oraz w rozgrywkach sportowych. Dziewczynki miały możliwość zagrania w niemieckie dwa ognie, natomiast chłopcy w piłkę nożną.

Po dniu pełnym wrażeń pożegnaliśmy naszych gospodarzy i wróciliśmy do Nowego Tomyśla przed 23.00.

Głównym celem wizyty było rozwijanie komunikacji oraz umiejętności językowych uczniów, integracja między uczniami oraz rozwijanie współpracy między szkołami. Uczestnicy mieli również możliwość wykazania się sprawnością fizyczną oraz kondycją poprzez udział w rozgrywkach sportowych.  Spotkanie było udane, dzieci w krótkim czasie miały okazję zobaczyć interesujące miejsca i nawiązać nowe znajomości.

Wizyta w Grüntal

Utworzono dnia 01.10.2015, 08:56