BIBLIOTEKA SZKOLNA INSPIRUJE

Utworzono dnia 31.03.2020

Quiver - aplikacja na telefon i tablet

Wszystkich czytelników, którzy w tym trudnym czasie, bez wychodzenia z domu, chcieliby zobaczyć wulkan, który wybucha, mapę świata, która zmienia się w kulę ziemską, straż pożarną, która gasi pożar, zwierzęta i ptaki, które nagle ożywają, poruszają się i wydają dźwięki oraz dużo innych niesamowitych rzeczy, które można wykorzystać na różnych przedmiotach, zachęcamy do zainteresowania się aplikacją Quiver na tablet i telefon.

• W aplikacji znajduje się bezpłatna i płatna baza kolorowanek do wydruku.

Aplikacja jest świetnym narzędziem do rozwijania wyobraźni i poszerzania wiedzy na różne tematy. Sprzyja rozwijaniu umiejętności manualnych i kreatywności. Możliwość interakcji z obrazkiem to wspaniała zabawa połączoną z nauką.

Jak z niej skorzystać ?

• Kolorowanki z kodem QR należy pobrać ze strony internetowej i je wydrukować.

• Aplikację można pobrać na telefon bądź tablet w sklepie Gogle Play, wpisując hasło „Quiver”. Jest bezpłatna i szybka w instalacji.
  • Po dokładnym pokolorowaniu obrazka, należy uruchomić wcześniej zainstalowaną aplikację i nakierować urządzenie mobilne na rysunek. Po chwili, gdy rysunek zmieni barwę, jego elementy ożyją. I wszystko to dzieje się bez wychodzenia z domu.

Mamy nadzieję, że wyszukana przez nas aplikacja umożliwi wspólną zabawę i naukę oraz sprawi w tym trudnym czasie dużo radości nie tylko dzieciom.

nauczyciele bibliotekarze