CAŁY MAJ Z KSIĄŻKĄ

Utworzono dnia 05.06.2023

W ramach akcji biblioteki szkolnej pt. ,,Cały maj z książką” podjęto szereg różnych działań:

11 i 12 maja zorganizowano zajęcia czytelnicze dla klas I i II. Zaproszono panią kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Nowym Tomyślu - Aldonę Szofer oraz panią Annę Kowalską - pracownika tej biblioteki, które przedstawiały dzieciom w formie teatrzyku kamishibai baśń o „Brzydkim Kaczątku” lub ,,Kopciuszku”. Czytały także panie bibliotekarki. Dzieci z wielką uwagą wysłuchały czytanych tekstów, a następnie chętnie udzielały odpowiedzi na zadawane im pytania.

W ramach propagowania książki i czytelnictwa odbyło się także „Czytanie pod chmurką”, w którym uczestniczyły dwie klasy: I a i I c. Książkowe Mole po raz kolejny zawitały do klas pierwszych i kontynuowały czytanie na głos swoim młodszym koleżankom i kolegom. Zorganizowano również ,,Dużą przerwę z książką”, w której udział wzięła kl. 4b. W tym miesiącu odbyło się pierwsze spotkania Szkolnego Klubu Małego Czytelnika. Uczniowie z kl. I i II ze świetlicy wysłuchali książki pt. „Pokój NIEgościnny” Grzegorza Kasdepki. Dzieci miały możliwość poćwiczyć głośne czytanie i podyskutować na temat przeczytanego tekstu.

Kl. VII a udała się na lekcje biblioteczną do Biblioteki Pedagogicznej w Nowym Tomyślu. W trakcie zajęć uczniowie zapoznali się ze zbiorami biblioteki, zasadami ich wypożyczania oraz dowiedzieli się, w jaki sposób należy korzystać z katalogu biblioteki. Natomiast nasi najmłodsi czytelnicy z kl. I a, I b i I c zostali pasowani na czytelników MiPBPw Nowym Tomyślu.

Ponadto uczniowie kl. II i III oraz IV-VIII mogli wziąć udział w plebiscycie na najciekawszą KSIĄŻKĘ ROKU. Po podliczeniu głosów przez Aktyw Czytelniczy okazało się, że czytelnicy z kl. II-III, tak samo jak uczniowie z kl. IV-VIII, za najciekawszą KSIĄŻKĘ ROKU uznali pozycje „Minecraft”.

W tym miesiącu ogłoszono akcję „Podaruj książkę bibliotece szkolnej”, która zakończy się w czerwcu.

Przeprowadzono także ankietę wśród trzecioklasistów pt. „Jakim jesteś czytelnikiem?”.

nauczyciele bibliotekarz

CAŁY MAJ Z KSIĄŻKĄ