„KRÓLEWNA ŚMIESZKA” W WYKONANIU KABARETU HORROREK

Utworzono dnia 02.03.2022

1 marca br. uczniowie klas pierwszych zostali zaproszeni do biblioteki szkolnej na przedstawienie teatralne w wykonaniu Kabaretu Horrorek pt. „Królewna Śmieszka”. Scenariusz do przedstawienia napisała Wanda Chotomska.

W tym dniu czytelnia za sprawą dekoracji przemieniła się w małą scenę teatralną. W postać tytułowej królewny Śmieszki wcieliła się Maria Dominiak, pracowitych krasnoludków: Zofia Budzyk, Martyna Szołdrowska i Maja Ochla, a w rolę złej czarownicy, która podała Śmieszce brudne jabłko, Viktoria Wolna. Postać królewicza, który na koniu przybył ratować królewnę, odegrała Amelia Jazgar. Funkcję konferansjera pełniła Amelia Waleńska.

Kabaret Horrorek wystawił przedstawienie trzy razy. Za każdym razem dzieci z zapartym tchem śledziły losy królewny, która wbrew pouczeniom krasnoludków niefrasobliwie wpuściła złą czarownicę do domu i zjadła nieumyte jabłko.

Po każdym przedstawieniu widzowie nagradzali oklaskami występujące osoby. Spotkania kończyły się krótką dyskusją na temat przedstawienia i pamiątkowym zdjęciem z Kabaretem Hoororek. Mamy nadzieję, że był to czas mile spędzony w naszej bibliotece, a morał płynący z przedstawienia zostanie przez każdego pierwszoklasistę wcielony w życie.

nauczyciele bibliotekarze

„KRÓLEWNA ŚMIESZKA” W WYKONANIU KABARETU HORROREK