ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Utworzono dnia 28.11.2022

Zgodnie z naszą tradycją od wielu lat w bibliotece szkolnej organizujemy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Dzień ten został ustanowiony w 2002 roku w setną rocznicę powstania słynnej maskotki i przypada 25 listopada. W tym roku postanowiłyśmy obchodzić to święto nieco wcześniej. Z tej okazji do odpowiednio udekorowanej biblioteki już 23 listopada zawitali zaproszeni uczniowie z klas drugich. Dzieci przyniosły ze sobą swoje pluszaki – sympatyczne miski, małe i duże, które otrzymały od bliskich im osób.

Podczas zajęć dzieci oglądały jedną z dwóch prezentacji multimedialnych: „Historia powstania książki o Kubusiu Puchatku” lub „Wszystko o misiach i niedźwiedziach”. Nauczyły się także zabawnej wyliczanki misia o małym rozumku oraz opowiedziały, od kogo otrzymały swoje maskotki i jak je nazwały. Poznały również zwyczaje prawdziwych niedźwiedzi i rozwiązywały zagadki dotyczące Kubusia Puchatka i mieszkańców Stumilowego Lasu. Po wysiłku intelektualnym nadszedł czas na prace plastyczne. Drugoklasiści, zaopatrzeni w kleje i kartony po butach, stworzyli w grupach sympatyczne misie, wg własnego pomysłu. Wszystko zostało udokumentowane na zdjęciach. Podczas zajęć w bibliotece uczniowie świetnie się bawili.

Światowy Dzień Pluszowego Misia to również okazja do czytania i poznawania przygód Misia Uszatka, Kubusia Puchatka, Paddingtona, Misia Guziczka czy też Czarnego Noska. Książki o tych misiowych bohaterach dzieci mogły wypożyczać z „Misiowej wystawki”.

Ponadto reprezentanci klas drugich wzięli udział w konkursie wiedzowym pt. „W świecie pluszowych misiów i prawdziwych niedźwiadków. Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce - Alan Ziętarski kl. II b i Basa Wnuk kl. II c,

II miejsce - Oskar Chudy kl. II b i Franciszek Budzyk kl. II c,

III miejsce - Lena Wasilek kl. II c.

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpiło 28 listopada. Laureaci otrzymali dyplomy i drobne upominki.

nauczyciele bibliotekarze

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA