Jesień ze słoniem Pomelo! Wyzwanie dla przedszkolaków

Utworzono dnia 28.11.2023

Grupa „Stokrotki” uczestniczyła w wyzwaniu zorganizowanym przez Wydawnictwo Zakamarki: Jesień ze słoniem Pomelo! Wyzwanie polegało na przeczytaniu co najmniej 6 książek o słoniu Pomelo. W Polsce ukazało się do tej pory 11 tytułów opowiadań o niezwykłym słoniu.

Pomelo to mały, filozofujący słoń z długą trąbą. Mieszka w ogrodzie pod dmuchawcem. Ciągle coś odkrywa, nad czymś się zastanawia, czymś zachwyca, smuci się i cieszy, śni, boi się, kocha, podróżuje, rośnie. Autorami pełnych humoru i zadumy książek o słoniu Pomelo są Ramona Bădescu i Benjamin Chaud.

Od września do końca listopada dzieci z grupy „Stokrotki” brały udział w zajęciach, prowadzonych przez Panią Annę Pisarek, gdzie poznawały przygody i różne przemyślenia Pomelo. Podczas zajęć dzieci wykonały plakat, zatytułowały go „Pomelo i Stokrotki”. Wykonywały eksperymenty, uczestniczyły w zabawach muzyczno – ruchowych, ćwiczyły koordynację słowno – ruchową, orientację przestrzenną, bogaciły słownictwo, rozwiązywały zagadki, wykonywały ćwiczenia oddechowe.

Przedszkolacy wysłuchali następujących opowiadań: Pomelo jest zakochany, Pomelo śpi, Pomelo się zastanawia, Pomelo podróżuje, Pomelo rośnie, Pomelo i kształty, Pomelo i kolory, Pomelo i przeciwieństwa.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszych spotkań.

Anna Pisarek

Jesień ze słoniem Pomelo! Wyzwanie dla przedszkolaków