Logorytmika w gr. Stokrotki: „Idziemy na niedźwiedzia”

Utworzono dnia 21.12.2023

W grudniu grupa „Stokrotki” uczestniczyła w zajęciach logorytmicznych: „Idziemy na niedźwiedzia”, przeprowadzonych przez Panią Annę Pisarek. Zajęcia rozpoczęły się od wysłuchania przez dzieci rytmicznego, zabawnego opowiadania. „Idziemy na niedźwiedzia”, autorstwa Helen Gillian Oxenbury, Michael Rosen.

Idziemy na niedźwiedzia

Złapiemy wielkiego niedźwiedzia.

Jest taki piękny dzień!

Nie boimy się. Czwórka dzieci, tata i pies wyruszają na wyprawę w poszukiwaniu niedźwiedzia. Po drodze muszą pokonać wiele przeszkód: wysoką trawę, rzekę, błoto, las, śnieżycę... A gdy już spotkają niedźwiedzia? Przekonają się, że w przeciwnym kierunku da się je pokonać o wiele szybciej!

Po zabawie dźwiękonaśladowczej na dzieci czekały kolejne zabawy. Przeniosły się do fabryki Mikołaja, gdzie pomagały zapracowanym elfom produkować zabawki. Był też kulig oraz tańce na lodzie. Ćwiczenia logorytmiczne pomagają w usprawnianiu toru oddechowego, usprawnianiu narządów mowy, kształtowaniu prawidłowej fonacji i słuchu fonematycznego, kształtowaniu pamięci muzycznej, a także poczucia rytmu i tempa, kształtowaniu szybkiej reakcji ruchowej na bodźce dźwiękowe, usprawnianiu motoryki dużej oraz wpływają rozwój społeczny.

Anna Pisarek

Logorytmika w gr. Stokrotki: „Idziemy na niedźwiedzia”

Utworzono dnia 21.12.2023, 14:50