CZYTANIE ŁĄCZY POKOLENIA

Utworzono dnia 14.02.2020

W styczniu i lutym w naszej szkolnej bibliotece już po raz czwarty zorganizowano akcję pod hasłem „Czytanie łączy pokolenia”. Wspólne czytanie to jeden ze sposobów propagowania książki i czytelnictwa, szerzenia pozytywnych wartości oraz budowania pozytywnych relacji między pokoleniami. W role lektorów w tym roku wcielili się: pan dyrektor - Marek Polcyn, pani wicedyrektor - Grażyna Stachecka, pani kierownik filii Biblioteki Pedagogicznej w Nowym Tomyślu - Aldona Szofer, pani psycholog - Izabela Taracha-Pełka oraz mamy naszych uczennic – pani Karolina Framska i pani Magdalena Ranz. Czytały również panie bibliotekarki.

23 i 24 stycznia w czytelni biblioteki szkolnej uczniowie kl. I mogli wysłuchać fragmentów książki Barbary Wicher pt. „Detektyw Łodyga na tropie przyrodniczych zagadek”. Dzięki detektywowi Łodydze poznali zasady zdrowego odżywiania, dowiedzieli się, skąd się bierze smog i jak można zmniejszyć górę śmieci. Uczniowie klas III razem z bohaterami książki Jorn Lier Horst uczestniczyli w operacji pod kryptonimem „ZŁOTO”.

14 lutego do biblioteki zawitali uczniowie klas II. Drugoklasiści zapoznali się z przygodami detektywa Kwiatkowskiego – głównego bohatera książki Jurgen Banscherus pt. „Złodzieje gumy do żucia”. Spodobały im się również książki Zofii Staniszewskiej: „Zagadka Królowej Parku” i „Zagadka dębów rogalińskich” zawierające detektywistyczne opowiadania o sympatycznych bliźniakach – Meli i Ignacym.

Po wysłuchaniu głośnego czytania dzieci chętnie dyskutowały na temat przeczytanych im książek, a następnie brawami podziękowały osobom czytającym. Przed udaniem się do swoich klas uczniowie wypożyczali książki, prosząc często o te, które im czytano.

Dni wspólnego czytania upłynęły w miłej i serdecznej atmosferze.

nauczyciele bibliotekarze

CZYTANIE ŁĄCZY POKOLENIA