CZYTANIE ŁĄCZY POKOLENIA

Utworzono dnia 12.02.2024

W styczniu i lutym 2024 r. w czytelni biblioteki szkolnej przeprowadzono po raz ósmy dla klas I, II i III oraz po raz pierwszy dla grup przedszkolnych akcję pod hasłem „Czytanie łączy pokolenia”. W ramach niej starano się zachęcić dzieci do czytania książek, propagować pozytywne wartości oraz budować pozytywne relacje między pokoleniami. Uczniom w tym roku czytały: pani wicedyrektor - Grażyna Stachecka, pani kierownik Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Nowym Tomyślu - Aldona Szofer, pani Anna Kowalska - pracownik tej biblioteki, pani dyrektor MiPBP w Nowym Tomyślu - Elżbieta Podlaszewska - Cybal, pracująca w świetlicy - pani Hanna Winkler, pani psycholog - Izabela Taracha-Pełka, pedagog specjalny - Kateryna Cieślak, nauczycielka nauczania wczesnoszkolnego - pani Małgorzata Szczepańska oraz panie bibliotekarki.

W styczniu uczniowie z kl. II za sprawą książek i odpowiedniej dekoracji przenieśli się do Stumilowego Lasu i pilnie śledzili przygody Kubusia Puchatka i jego przyjaciół.
Klasy III z głównymi bohaterami książek Martina Widmarka - Lassem i Mają rozwiązywali detektywistyczne zagadki.
Uczniowie z kl. I mogli wysłuchać opowiadań o przygodach słonia Elmera, a następnie zaśpiewać piosenkę o czterech sympatycznych słoniach i pokolorowąć kontury słonia w kratkę.

Z przygodami sympatycznego słonia w kratkę zapoznały się również przedszkolaki, Dzieci z grup: „ Słoneczka” i „Stokrotki” z wielką uwagą słuchały czytanych im tekstów. Tak jak ich starsi koledzy z kl. I zapoznały się z piosenką o czterech zielonych słoniach i otrzymały kolorowanki z sylwetką Elmera.

Po raz drugi w ramach tej akcji czytane były także książki w języku ukraińskim. Uczniowie cieszyli się, że mogą posłuchać głośnego czytania w ich języku ojczystym.

Dni wspólnego czytania upłynęły w miłej atmosferze i przeniosły dzieci w świat pozytywnych wartości.

nauczyciele bibliotekarze

CZYTANIE ŁĄCZY POKOLENIA