,,PODAJ MYDŁO’’- AKCJA FUNDACJI Z POZNANIA DLA AFRYKI

Utworzono dnia 31.05.2021

Po raz drugi nasza społeczność szkolna włączyła się do akcji zbiórki mydła dla Afryki. Nie tylko wojny, ale i higiena w tym kraju to duży problem.

Wielu z nich można uniknąć, jeśli dba się o higienę, stąd akcja poznańskiej Fundacji Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”, która organizuje po raz kolejny zbiórkę kostek mydła.

Niestety, w krajach afrykańskich wiedza na temat związków między higieną a zdrowiem jest niewielka. Wolontariuszom fundacji Redemtoris Missio pomagającym polskim misjonarzom zdarza się uczyć mycia rąk nawet dorosłe osoby.

Powodem braku higieny jest nie tylko brak wiedzy, ale też niełatwa dostępność środków czystości. Stąd w poznańskiej fundacji narodził się pomysł akcji pod hasłem „Podaj mydło!”

Jak bardzo cenne jest mydło, miałam okazję przekonać się będąc w Kamerunie. To w wioskach jeden z najlepszych prezentów. Misjonarze często zabierają je ze sobą, idąc do swoich podopiecznych w koloniach trędowatych, więzieniach czy sierocińcach - opowiada Justyna Janiec-Palczewska, koordynator akcji. - Kameruńczycy używają jego tańszej wersji zrobionej z tłuszczu i popiołu. Mydła tego używają do prania, mycia garnków a nawet zębów. Pachnącego mydła w wioskach nie zna nikt. Kiedy rozdałyśmy z misjonarkami mydło w szkole, dzieci wąchały je z niedowierzaniem - dodaje.

W szkole objętej przez fundację programem pracująca tam siostra zakonna założyła dzieciom tzw. woreczki czystości, w których mają szczoteczki i pasty do zębów, małe ręczniczki, a teraz mają zostać wzbogacone także o mydło.

Zebrane 562 kostki mydła w naszej szkole w miesiącu maju zostaną wysłane do Kamerunu i Republiki Centralnej Afryki wraz z pomocą humanitarną.

Przypominamy, że to kolejna akcja pomocy dla Afryki organizowana przez fundację. Niedawno do tamtejszych dzieci dotarły przybory szkolne zbierane w ramach akcji „Ołówek dla Afryki”.

Dziękujemy z całego serca za Wasze wielkie zaangażowanie się w tą akcje.

organizatorzy akcji Kółko Misyjne

,,PODAJ MYDŁO’’- AKCJA FUNDACJI Z POZNANIA DLA AFRYKI