ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Utworzono dnia 02.12.2019

W tym roku w bibliotece szkolnej przez trzy dni obchodzono Światowy Dzień Pluszowego Misia. 25 i 26 listopada do czytelni ze swoimi pluszowymi misiami zawitali uczniowie klas II. W trakcie zajęć drugoklasiści obejrzeli jedną z dwóch przygotowanych prezentacji: „Misie, miśki i misiaczki” lub „Opowieść o Kubusiu Puchatku”. Mieli także możliwość wzięcia udział w zgaduj – zgaduli dotyczącej bohaterów spotkania, nauczyć się wyliczanki Kubusia Puchatka oraz poznać zwyczaje prawdziwych niedźwiedzi.

Następnie w grupach uczniowie za pomocą krepy i ołówka wypełniali portret misia narysowanego na styropianie. Zadanie to nie dla wszystkich było łatwe.

Pod koniec spotkania uczniowie wypożyczyli z przygotowanej wystawki książki o misiach i niedźwiadkach.

27 listopada z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia do biblioteki szkolnej w towarzystwie swoich pluszaków przybyła pod opieką pani Eli i Moniki grupa przedszkolaków „Podróżników” z Bajkowego Zacisza. Po obejrzeniu biblioteki dzieci zajęły miejsce w czytelni. W trakcje zajęć tworzyły misiowe rodzinki, wybierały największego i najmniejszego misia, uczyły się wiersza Jana Brzechwy „Niedźwiedź” oraz wyliczanki Kubusia Puchatka. Pod koniec spotkania przedszkolaki wspólnie zaśpiewały piosenkę „Jadą, jadą misie”, a pani Ela, zgodnie z ich życzeniem, wypożyczyła książkę o misiu Paddingtonie.

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia odbył się także konkurs pt. „Wiem wszystko o misiach”. Wzięło w nim udział 20 drugoklasistów. Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce - Antoni Kortus z kl. II c

II miejsce - Sonia Drążek z kl. II c

III miejsce - Nadia Jankun z II c i Borys Kuźlak z kl. II d

Laureaci otrzymali dyplomy i drobne upominki.

Mamy nadzieję, że obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia zorganizowane w bibliotece szkolnej wszystkim się podobały.

nauczyciele bibliotekarze

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA