CYKL ZAJĘĆ „W KRAINIE BARW”

Utworzono dnia 28.12.2022

Od października do grudnia grupa „świetlików” z kl. IIIa i IIIb „przenosiła się” w każdy czwartek do niezwykłej „Krainy barw”. Na pierwszych zajęciach dzieci dowiedziały się, że kolory można podzielić na podstawowe, pochodne i dopełniające oraz na ciepłe i zimne. Brały również udział w „plastycznych doświadczeniach” odkrywających jakie kolory powstają po zmieszaniu różnych barw. Mogły także stworzonymi przez siebie kolorami namalować jesienny krajobraz. Każde kolejne zajęcia były poświęcone innej barwie. Chętne dzieci w tym dniu przychodziły do świetlicy w stroju zawierającym wybrany kolor. Na początku spotkania uczniowie wypowiadali się na temat skojarzeń związanych z omawianym kolorem, a następnie malowali lub rysowali je na kartkach. Kolejnym punktem zajęć było wykonanie przez „pomocników” ubranych w malarskie czapki plakatu poświęconego wybranej barwie. Na zakończenie spotkania wszyscy chętni brali udział w zabawie kształtującej spostrzegawczość szukając w sali świetlicowej schowanego kwadratu z kolorowego papieru.

Podsumowaniem zajęć było stworzenie „Świetlicowej Księgi Kolorów”, w której każdy „świetlik” napisał jakie są jego ulubione kolory i uzasadnił swój wybór oraz wykonał ilustrację. Okładkę natomiast zaprojektował i wykonał Mateusz Wartel z kl. IIIb.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do obejrzenia w świetlicy naszej książki oraz galerii plakatów.

Ilona Kwiatkowska

CYKL ZAJĘĆ „W KRAINIE BARW”

Utworzono dnia 28.12.2022, 09:44