LUTOWE I MARCOWE ATRAKCJE W ŚWIETLICY

Utworzono dnia 16.04.2023

Powrót po feriach to zawsze okres, w którym uczniowie pełni energii chętnie angażują się w proponowane zadania. Mimo, że wróciliśmy do szkoły w połowie lutego, okazji do wspólnej zabawy w świetlicy było wiele. Rozpoczęliśmy od Walentynek. Wiele przepięknych, własnoręcznie wykonanych kartek z życzeniami, trafiło do specjalnej skrzynki, a następnie do adresatów. W tym dniu było dużo uśmiechu, miłych słów i zalotnych spojrzeń.

Kolejne dni upłynęły świetlikom na zajęciach związanych z Dniem Bezpiecznego Internetu. Były filmy edukacyjne, pogadanki, rozmowy  i wspólne zabawy.

Drugi tydzień lutego to zadania związane z Tłustym Czwartkiem, Dniem Kota i Dniem Dinozaura. Świetliki oglądały filmy edukacyjne oraz wykonywały prace plastyczne. Z kolei Dzień Dinozaura to prezentacje multimedialne, wybuchowe eksperymenty i zagadki o dinozaurach.

Marzec to miesiąc obfitujący w święta nietypowe. Oprócz nich obchodzimy Dzień Kobiet, Pierwszy Dzień Wiosny czy Światowy Dzień Zespołu Downa czyli Dzień Kolorowej Skarpetki. Świetlica w tym miesiącu tętniła kolorami i uśmiechami. Zaakcentowaliśmy takie święta nietypowe jak: Dzień Dzikiej Przyrody, Dzień Motyla czy Dzień Teatru. W związku z nadejściem wiosny świetliki bawiły się na placu zabaw i boisku szkolnym. Ponadto odbył się turniej w bilarda z nagrodami. W razie niepogody pojawiły się konstrukcje z klocków, obrazki z koralików, rysunki oraz wytwory z plasteliny. A rozgrywki w gry planszowe, piłkarzyki, uno, ping ponga czy bilarda to codzienność naszych świetlików.

Wychowawcy świetlicy szkolnej

LUTOWE I MARCOWE ATRAKCJE W ŚWIETLICY