Magiczny grudzień w naszej świetlicy

Utworzono dnia 01.01.2024

Grudzień to wyjątkowy miesiąc. Od pierwszych dni towarzyszy mu nastrój wyczekiwania…na przybycie ulubionego Świętego Mikołaja, a następnie na magiczne święta Bożego Narodzenia oraz …. oraz Świetlicowy Festiwal Talentów. Od lat impreza ta wpisała się w kalendarz grudniowych wydarzeń w świetlicy. I tak było w tym roku!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji oraz filmiku z tego zdarzenia w osobnym artykule na stronie.

Odliczając dni do szczególnych chwil świątecznych, rozmawialiśmy na temat zwyczajów, tradycji i symboli świątecznych. Podczas zajęć rozbrzmiewały melodie kolęd i pastorałek oraz świątecznych piosenek – nie tylko w języku polskim. Świątecznym zajęciom towarzyszyło tworzenie prac plastycznych wykonanych różnymi technikami i materiałami. Na dekoracjach bardzo szybko pojawiły się choinki, Mikołaj, aniołki, łańcuchy, gwiazdy, witraże oraz świąteczne ozdoby. Oczywiście w salach pojawiły się wspólnie udekorowane choinki. Odbył się także, tradycyjnie już, konkurs plastyczny na najdłuższy łańcuch choinkowy. Uczestnicy otrzymali upominki, a laureaci nagrody. Ponadto został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt.Pablo Picasso- laureaci otrzymali nagrody.

Ostatni tydzień w świetlicy upłynął nam na śpiewaniu i słuchaniu kolęd, oglądaniu filmów świątecznych czy tworzeniu kolejnych dekoracji na święta . Przy choince i małym słodkim co nieco spędzaliśmy wspólnie czas w miłej atmosferze.

Wychowawcy świetlicy szkolnej

Magiczny grudzień w naszej świetlicy