PASOWANIE NA ŚWIETLIKA

Utworzono dnia 23.10.2022

W piątek 21 października o godz. 14.00 w małej hali sportowej w towarzystwie wychowawców świetlicy, kierownika świetlicy Alicji Geisler i zaproszonych gości rozpoczęła się uroczystość „Pasowanie na Świetlika”. Był to szczególnie uroczysty dzień dla grupy ponad 50 uczniów z klas pierwszych. W role konferansjerów wcielili się Marcel Chłopek i Zuzanna Zgrajek. Mistrzem ceremonii pasowania był uczeń klasy 3a Vladyslav Serediuk. W części artystycznej imprezy, przygotowanej pod okiem wychowawczyń świetlicy, wystąpiły dzieci starsze, biorące udział w zajęciach świetlicowych przynajmniej drugi rok. Natomiast ponad 50 uczniów, nowo przyjętych w tym roku szkolnym do świetlicy, podzielonych na grupy, musiało pozytywnie przejść trzy próby: mowy, logicznego myślenia i wiedzy. Zadaniem uczniów było powtórzenie trudnych słów, które nie jednemu z nas sprawiłyby trudność. Kolejna próba wymagała udzielenia poprawnego stwierdzenia na przygotowane krótkie informacje o otaczającym nas świecie. W ostatniej próbie uczniowie wykazali się znajomością zasad panujących w świetlicy. Następnie, przedstawiciele grup, w imieniu wszystkich świetlików, złożyli ślubowanie. Najważniejszym momentem po złożeniu przysięgi było dotknięcie ramienia kluczem każdego ucznia przez kierownik świetlicy Alicję Geisler. Z okazji pasowania wychowankowie świetlicy otrzymali pamiątkowe akty. Na zakończenie uroczystości wszyscy razem zaśpiewali hymn świetlicy. Wykonane zostały pamiątkowe zdjęcia. Od tego momentu każdy uczeń stał się pełnoprawnym wychowankiem świetlicy szkolnej.

Wychowawczynie świetlicy

PASOWANIE NA ŚWIETLIKA