Świetlicowy Festiwal Talentów

Utworzono dnia 28.12.2023

Już XVII Świetlicowy Festiwal Talentów przeszedł do historii. W piątek 15 grudnia w tym wyjątkowym konkursie, cieszącym się ogromną popularnością wśród dzieci, wystąpiło kilkudziesięciu uczestników. Swe talenty zaprezentowali w prawie 30 występach. Były tańce, śpiewanie piosenek, układanie kostki Rubika, gra na instrumentach i recytowanie wierszy . Widownię stanowiły dzieci uczęszczające do świetlicy oraz zaproszeni przez nich goście.

W skład jury wchodzili: przewodnicząca Elżbieta Podlaszewska Cybal - dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej, Alicja Geisler – kierownik świetlicy, Justyna Schrecke – instruktor kulturalny w WDK oraz Ewa Moc-Korytowska - przedstawicielka rodziców. Ze względu na różnorodność i oryginalność występów oraz zróżnicowany wiek artystów jury miało bardzo trudne zadanie.

Ostatecznie wyłoniono następujących laureatów w różnych kategoriach: pierwsze miejsce ex aequo zajęli – duet Lena Górna i Pola Łuczkowska „Idą żabki na spacerek” - układ taneczny i śpiew oraz Dagmara Olekszy - śpiew. Drugie miejsce zajęła Barbara Wnuk – śpiew, a 3.miejsce - Antoni Płaszczyk- śpiew. W kategorii taniec zwyciężył Marceli Strzelecki, a w kategorii gra na instrumentach – Laura Rosińska. Przyznano również wyróżnienia, które otrzymali Maks Pisarek, Ania Ratajczak, Blanka Niemyt, Hanna Pióro, Iga Maćkowiak oraz Wojtek Bambecki. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody, a pozostali występujący drobne upominki. Organizatorkami imprezy były wychowawczynie świetlicy szkolnej.

Wychowawczynie świetlicy szkolnej

Świetlicowy Festiwal Talentów